Слідчі слідчого управління Нацполіції Тернопільщини скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України щодо сільського голови одного з населених пунктів Бережанщини.

За надання в оренду десяти гектарів землі чиновник вимагав три з половиною тисячі доларів.

Задокументували факт незаконного збагачення співробітники управління захисту економіки Тернопільщини, повідомляють в ГУ НП.

У ході досудового розслідування вдалося встановити, що сільський голова неоднаразово натякав підприємцю, який звернувся до нього з проханням про оренду землі, що може повпливати на рішення сесії сільської ради щодо позитивного вирішення земельного питання. Коли дізнався, що прохач має на меті займатися на орендаваній землі підприємницькою діяльністю – виробництвом сонячної енергії, – за кожен гектар встановив таксу – 350 умовних одиниць. Зустрічі в сільраді тривали доти, допоки підприємець не погодився заплатити. Аби забрати гроші, чиновник приїхав до райцентру. Тут його на гарячому й затримали правоохоронці.

За одержання неправомірної вигоди підозрюваному загрожує покарання у вигляді  штрафу від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.