Шість лікарень на Тернопільщині перепрофілювали у тимчасові госпіталі для хворих на COVID-19. А загалом медичну допомогу інфікованим пацієнтам надають у 38-ми лікувальних закладах.

Наразі у лікарнях області перебуває 515 хворих на коронавірус. Загальне число госпіталізованих цього року скоротилося. Лікарі кажуть, що чимало хворих відмовляються від госпіталізації. Також останнім часом почастішали важкі випадки. Наразі 175 пацієнтів використовують кисневі маски, 17 перебувають на апаратах штучної вентиляції легень. Як повідомила начальниця управління охорони здоров’я області Ольга Ярмоленко, вільних ліжкомісць з доступом до кисню загалом 703, з концентраторами – 492.

«Щодо готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, то на Тернопільщині в готовності перебувають 38 закладів охорони здоров’я на 1951 ліжкомісце, передбачене для лікування COVID-19. 1742 ліжкомісць забезпечено киснем, з них централізовано підведено кисень 1248 та 494 концентратори. Всього в закладах охорони здоров’я в наявності 206 апаратів для штучної вентиляції легень. Перепрофільовано у тимчасовий госпіталь шість закладів охорони здоров’я».

Викликають занепокоєння в лікарів часті летальні випадки з підтвердженим діагнозом COVID-19. Минулого року показник летальності в області був найнижчим в Україні. Цьогоріч він наздоганяє загальноукраїнський рівень.