Програму розвитку тернопільських парків на наступні три роки затвердили депутати на тридцятій сесії міської ради.

Під час розгляду цього рішення начальник управління культури і мистецтв зазначив, що якщо раніше діяла Програма підтримки міських парків, то запропонований документ передбачає розвиток парків. Щоб втілити усі заходи, передбачені Програмою, необхідно майже 110 мільйонів гривень, тобто в середньому більше 30 мільйонів на рік. Та у міській раді зазначають, що Програму можуть фінансувати не у повному обсязі, а тільки частково.

У місті є п’ять парків: «Парк імені Тараса Шевченка», «Топільче», «Національного відродження», «Старий парк» та «Парк здоров’я». Вони перебувають на балансі комунального підприємства «Об`єднання парків культури і відпочинку Тернополя». Регіональний ландшафтний парк «Загребелля» теж є частиною міста, але його балансоутримувачем є відділ технічного нагляду, а не КП «Об’єднання парків». І під час розгляду цього питання один із депутатів зауважив, що парк не прибраний, недоглянутий, і бажано було б вирішити ці проблеми. Та міський голова зазначив, що на утримання «Загребелля» в рік необхідно 400 тисяч гривень, і якщо депутати готові виділити таку суму із бюджету, то парк перейде на баланс «Об’єднання парків».

У затвердженій Програмі передбачені, як загальні заходи для всіх парків, так і розвиток кожного парку окремо. Наприклад, заплановано оновити зелені зони, встановити 40 камер відеоспостереження, купити 10 катамаранів та 5 аквазорбів, облаштувати: дві зони для барбекю, дві кімнати матері і дитини, три майданчики для вигулу собак, два громадські туалети.

У парку Шевченка планують продовжити роботи із капітального ремонту підпірної стінки острівця «Чайка», капітально відремонтувати причал біля нього, освітити 500 метрів доріжок. У Старому парку хочуть реконструювати Пагорб слави і прилеглу територію, відремонтувати архітектурно-меморіальний комплекс з символічною могилою, оновити освітлення. Найбільше робіт заплановано у парку «Національного відродження» та гідропарку. Серед іншого у парку Національного відродження заплановано облаштувати територію для велосипедних змагань та велодоріжки, закупити нові атракціони, відремонтувати освітлення, пішохідні зони, пам’ятник воїнам-афганцям, дитячий майданчик «Місто мрій».  Для «Топільче» також хочуть закупити нові атракціони, зробити капітальний ремонт освітлення біля джерела, навколо зоокутка та на пішохідних зонах. Передбачені капітальні ремонти пішохідних доріжок, Козацького острова, «Космічного містечка», мостових конструкцій, сходів зі сторони вулиці Дружби та біля зоокутка. За наявності коштів частину зазначених робіт виконають уже наступного року, а частину – у наступні два роки.

Ольга Трач

Фото автора