Загадкові суперечності виникають останнім часом між офіційними повідомленнями правоохоронців та реальними подіями. Як наслідок, породжуються чутки і росте недовіра.

Лакмусовим папірцем стали резонансні інциденти – пошкодження напередодні Дня міста погруддя провіднику ОУН Ярославу Стецьку та проникнення злодіїв у в садибу голови Тернопільської облдержадміністрації Михайла Цимбалюка у селі Смиківці Тернопільського району.

У першому випадку правоохоронці запевнили, що такого інциденту взагалі не було. Тобто ніби виклик був, але прибувши на місце, міліціонери нічого не виявили.

Водночас одному фотокореспондентові вдалося відзняти оте «нічого» – потьоки чорної фарби, які з пам’ятника змивали робочі. Видається, хтось просто хотів приховати інцидент, особливо в контексті того, що напередодні було пошкоджено барельєф Славі Стецько та полковнику УПА Омеляну Польовому.

До речі, голова облдержадміністрації Михайло Цимбалюк запевнив, що цього тижня громадськості стануть відомі деталі цих актів вандалізму після наради з правоохоронними органами. Чекатимемо.

Що ж до крадіжки з будинку керівника області, то її, за даними правоохоронців, також начебто не було.

«Була спроба проникнення, але з невідомих поки що причин зловмисники свій задум не довели до кінця і в будинок не потрапили», – цитувала ЦГЗ міліції «20 хвилин».

«В міліції заявили, що зловмисників злякав хтось з родини губернатора, і вони втекли, так і не потрапивши в будинок», – інформувала Gazeta.ua.

У коментарі журналістам “Номер один” Михайло Цимбалюк повідомив, що у неділю ввечері дійсно мав місце факт злому замка балконних дверей будинку, водночас зловмисники нічого не встигли винести.

«Ми з дружиною вчасно повернулися додому та злякали крадіїв», – цитує керівника області «Номер один».

Та вже через тиждень сам же Цибмалюк повідомив Gazeta.ua, що… крадіжка таки була, і що вкрадено було недорогі речі його дружини, які були цінні їй з моральної точки зору.

Групу, яка проникла в садибу Цимбалюка, за його даними, уже затримали. Це Gazeta.ua підтвердили і правоохоронці.

Губернатор припустив, що крадіжку могли вчинити на замовлення політичних опонентів. Інша версія – помста злочинців.

– На Львівщині і на Полтавщині ми садили в тюрму відомі злочинні групи. Можливо, хтось з них вже вийшов на волю, – зазначив Цимбалюк.

Нагадаємо, злодії обікрали садибу Михайла Цимбалюка в приміському селі Смиківці в ніч на 30 серпня.