.

Сьогодні перед початком сесії міської ради біля стін мерії зібралось кілька груп людей. Частина із них пайовики фірми Зеновія Щепановського та корпорації «Укрбудінвестзамовник».

.

До порядку денного було винесено три питання, які стосувались передачі земельних ділянок для завершення будівництва житлових будинків, куди люди вклали гроші. Міський голова Сергій Надал запропонував проекти цих рішень розглянути якнайшвидше, щоб не змушувати людей чекати просто неба. Депутати підтримали мера і передали пайовикам землю на вулиці Львівській, 1, Довженка, 8а та Довженка, 8а, блок «Б» для завершення будівництва та обслуговування  багатоквартирних житлових будинків терміном на п’ять років.

Якщо з пайовиками усе владналось швидко і без ексцесів, то інша група людей – це були вже добре відомі тротуарні продавці з вулиці Живова. Міський голова Сергій Надал навіть вийшов до них для розмови, але досягнути компромісу так і не вдалось. Під крики «Ганьба!» він припинив дискутувати із дрібними підприємцями.

– Ми отримали звернення двох громадських рад – це громадська рада підприємців, які торгують на ринку, і громадська рада з питань економіки – про те, що вони просять навести лад і поставити усіх торгувати в одних рівних умовах. Крім того, є звернення правоохоронних органів, Державтоінспекції, що ці люди перешкоджають транспортному руху. Є норми закону, які повинні бути одними для всіх. Тому цим людям було запропоновано місця для торгівлі в інших ринках. А вони хочуть торгувати саме у центральній частині міста. Вчора була із зустріч із керівниками міських ринків. Зокрема, на міському ринку продавцям було запропоновано понад 200 місць. На ринку «Котломонтаж» – усю територію автомобільної стоянки. Більше того, їм запропонували, щоб торгівля розпочалась і це місце було прижите, ці торгові місця на місяць часу надати безкоштовно. Вони відмовились. Зауважу, що таких, що торгують на перехресті, є 60 осіб. З них офіційно зареєстровані і сплачують податки – менше 10. Я вважаю, що всі повинні в Тернополі працювати в однакових умовах і вже пора наводити лад в місті, – прокоментував пікет Сергій Надал.

Натомість на захист тротуарних продавців став позафракційний депутат Олег Вітвіцький.

– Ми підтримуємо політику міської влади стосовно реформування галузі, впорядкування її, підтримуємо ідею для створення комунального ринку де будуть для всіх рівні умови для праці. Водночас ми просимо врахувати, що сьогодні тут стоять ті українці, в яких вдома залишились діти-інваліди, діти-сироти, які потребують захисту української влади у Тернополі. Тому просимо для врегулювання цього питання створити депутатську комісію, не приймати швидких рішень, стати на захист інтересів простих громадян нашого міста. До складу комісії пропорційно включити представників всіх фракцій, в тому числі і позафракційних депутатів Михайла Ратушняка і Петра Ландяка.  Окрім того, закликаємо представників міської влади і муніципальної поліції припинити конфіскацію майна в тих людей і припини знущання над людьми, які дивлять на міську раду, як на останній острівець надії, ­– заявив Олег Вітвіцький.

Міський голова, у свою чергу, жодним чином не відреагував на палку промову позафракційного депутата і оголосив про розгляд порядку денного.

До слова, сьогодні на розсуд депутатів винесено понад сто питань. До обідньої перерви було розглянуто – понад 20 із них.