Вчора відбувся круглий стіл на тему «Розвиток громади і міста в баченні релігійних громад Тернополя». Представники традиційних релігійних церков та місцеві чиновники обговорили стратегію розвитку нашого міста. Одним із основних питань, яке підняли тут, це незаконна забудова у парку Національного відродження.

.

– Сьогодні уже третя каденція не може нейтралізувати громаду, котра зробила самозахват землі, заважає на Співочому полі проводити свята. Вони починають демонстративно ігнорувати поради влади. Якщо вони самовільно захопили землю, починають там розбудовуватися, тоді міській владі, в першу чергу, треба стати на позицію дотримання закону, – вважає отець Анатолій Зінкевич.

В свою чергу заступник міського голови Леонід Бицюра запевняє, що місцева влада намагається вирішити дану проблему. Але це, виявляється, не так і просто зробити.

– На даному етапі тривають судові справи. Хочу сказати, що ця секта, як ми вже її називаємо, дуже агресивно захищається. У львівському суді вони залучили одних із найдорожчих адвокатів. Адвокат отримує за судове засідання по цій справі 5 тисяч доларів. Це щоб тернополяни розуміли, що якщо би це не було так серйозно, ми б вже давно справились із цією ситуацією, – зазначив заступник мера.

Також Леонід Бицюра вважає, що події навколо незареєстрованої релігійної громади – це добре спланована провокація.

– Це добре профінансована, добре спланована, добре організована провокація. Незалежно від того, чим це закінчиться, ми будемо мати розголос на весь світ. Будуть намагання показати Тернопіль як, якщо не атеїстичне, то антихристиянське середовище. Це є провокація проти одного із напрямків традиційної церкви – греко-католиків. Це профінансована із-за кордону спецоперація, – висловив думку чиновник.

Додамо, що у четвер відбудеться засідання духовної ради, яка діє при міській раді. Головне питання – це демонтаж незаконно збудованих культових споруд у парку Національного відродження.