З першого липня за холодну і гарячу воду та тепло ми будемо платити більше. Паралельно із підвищенням тарифів держава запроваджує систему компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, водопостачання та опалення. Відповідну Постанову прийняв Кабмін. Компенсація ця буде призначатися незалежно від того є у громадян субсидії або пільги чи немає та без врахування майнового стану сім’ї. 

Право на компенсацію будуть мати ті сім’ї, у яких сукупний дохід за останніх шість місяців перед зверненням до управління соціальної політики не буде перевищувати прожиткового мінімуму на кожного члена сім’ї. З 1 липня 2014 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 1250 гривень, для дітей до 6-ти років – 1059 гривень, для дітей від 6 до 18 років – 1320 гривень, для осіб, які втратили працездатність (пенсіонери, інваліди) – 974 гривні. Якщо сукупний дохід сім’ї менше від суми прожиткового мінімуму, значить вона буде мати право на компенсацію.

–         Компенсація розраховуватиметься як різниця між платою, яку сім’я платила до підвищення тарифів і сумою, яку буде платити після їх підвищення, – пояснив виконуючий обов’язки начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима. – Ця різниця – це і є компенсація. Але вона буде розраховуватися за мінусом отримання житлових субсидій і пільг. Наприклад, сім’я платила за комунпослуги 200 гривень в місяць, а тепер буде платити 500, то її компенсація становитиме 300 гривень. По базі даних ми перевіряємо чи має сім’я субсидії. Якщо людині призначена субсидія наприклад, 100 гривень, то від 300 гривень ми віднімаємо 100 гривень, тоді компенсація становитиме 200 гривень. Те ж саме стосується і пільг. Компенсація буде перераховуватися не громадянам, а надавачам комунальних послуг, які вже ці суми будуть зараховувати на рахунки осіб, і будуть віднімати від тої суми, яка буде нараховуватися за комунальні послуги.

Для отримання компенсації в управління соціальної політики необхідно подати заяву. У ній вказати, якими комунальними послугами сім’я користується, які види доходів отримує, дати дозвіл на опрацювання персональних даних, описати склад сім’ї. Разом із заявою подається також довідка про склад сім’ї та довідка про доходи кожного члена сім’ї. Після цього працівники управління дають запит у комунальні служби, щоб отримати інформацію про плату до підвищення тарифів і про плату, яка буде нарахована після підвищення тарифів. На основі цього й буде розраховуватись розмір компенсації. Як зазначив Володимир Сулима, компенсація буде перераховуватися кожного місяця.  Якщо громадяни завідомо подали недостовірні дані про доходи та іншу інформацію, законодавство передбачає припинення виплати даної компенсації. Але людина може відновити її. Якщо сім’я в повному об’ємі не сплачує комунальні послуги, також передбачено призупинення виплати компенсації. Коли сім’я погасить заборгованість, компенсацію відновлять.

Прийом документів від громадян і призначення компенсації  розпочнеться з 1 липня за адресою вулиця Лисенка, 8. За додатковою інформацією та роз’ясненнями телефонуйте на гарячу лінію 52-14-03.

Ольга Трач

Фото автора