У переддень річниці референдуму щодо незалежності України, яку відзначають 1 грудня, на вулицях міста з’явилися близько трьох десятків біг-бордів, з яких дивиться у світлу далечінь колишній голова ОДА Юрій Чижмарь. Що змусило нині київського чиновника середнього рівня обклеїти собою пів Тернополя?

.

На звичайну іміджеву акцію це не схоже – вартість розміщення одного бігборда навіть за нинішніми, кризовими цінами сягає 1500 гривень на місяць, а в гарних місцях – удвічі вище. Не може бути, щоб розумний і прагматичний закарпатський хлопець, який на рік, по дорозі до Києва, затримався в нашій провінції, так, з доброго дива, викидав на вітер до 50 000 гривень в місяць. Публікації у місцевих газетах та на дрібних інтернет-сайтах, де Чижмарь коментує щотижня все на світі: від злочинної влади до поголів’я худоби з’являються також незабезплатно. Дозволимо собі припустити, що пан Чижмарь знаходиться у творчому пошуку, і шукає він не музу чи натхнення і навіть не національну ідею, а зручний виборчий округ, з якого можна комфортно і недорого ускочити до Верховної Ради. Тернопільщина здавна славиться добрими і гостинними виборцями, які з милою душею погоджуються “підсадити” гарного українського хлопця чи дівчину в депутатське крісло. Головне, щоб потенційний кандидат носив вишиванку, люто ненавидів москалів і вмів файно балакати. Таких балакунів наш край послав до Києва десятки. І місцевих, і заїжджих, сивих і лисих та одинаково безтолкових та байдужих до своїх виборців. За 20 років жоден (!) з них не спромігся добудувати обласну бібліотеку. У той час, як депутати з інших областей споруджують своїм або державним коштом стадіони, дороги, готелі, аеропорти та вокзали, наші мандатоносці лише і годяться на те, щоб відпрацьовувати кнопкодавами, поки їх багатші та мудріші товариші по фракціях за коньячком вирішують державні справи. Чи буде пан Чижмарь кращим за попередників? Питання з питань. На посаді голови ОДА, маючи незмірно більше можливостей, ніж звичайний нардеп, він нічим особливим не запам’ятався. Хіба що участю у сміттєвій війні з колишнім мером Романом Заставним, з яким не поділили бізнес-проект на Тернопільському ставі, активною ліквідацією наслідків повені на Дністрі, розпуском обласної ради та участю у київських політичних ток-шоу.

Та, напевне, сам Юрій оцінює себе по-іншому. Можливо, якісь грані його талантів ми не помітили. Зрештою, попри середньостатистичну загальноукраїнську політичну посередність, Чижмарь нічим не гірший за інших кандидатів, які намірилися здобувати голоси тернопільських виборців: Олексія Кайди, Романа Заставного, заїжджого львівського регіонала Зубика та цілої когорти технічних кандидатів та “олімпійців”.

P.S. Поки цей текст писався, на вулицях міста з’явилася друга серія білбордів головного героя – “вишиванкова” – з Новорічно-Різдвяними вітаннями.

На фото: Хто це дивиться на мене?