Вертеп тернопільської “Молодої просвіти” повернувся зі Східної України минулими вихідними, – пише сайт 20 хвилин.

Там тернополяни колядували та показували у різних установах свій вертеп увесь минулий тиждень.

 Молоді люди розповідають, що жителі Запоріжжя прийняли їх надзвичайно гостинно. Місцеві возили їх своїми автомобілями, замовляли для них автобуси та водили на різні екскурсії.

 – Неймовірно багато вражень привезли ми зі Cходу, – розповідає учасник вертепу Володимир Сокирко. – Побували і в заповіднику „Кам’яна могила”, і на острові Хортиця. Усюди нас запрошували безкоштовно і всюди ми ходили у вертепних костюмах. Співали колядки та показували свою виставу.

 З вертепом на Схід молоді люди з Тернополя їздять уже четвертий рік поспіль. Бували у різних містах, де більшість населення – російськомовне. Однак тернопільський вертеп усюди радо приймали. Адже багато хто з місцевих жителів бачив вертеп та наживо чув колядки уперше в житті.

 – Коли проходили у Запоріжжі біля української православної церкви, нас зустрів священик, – розповідає Володимир. – Коли сказали йому, що ми з Тернополя, він страшенно зрадів та запросив нас до себе. Як виявилося, цей отець — вихідець із Тернопільщини. А зараз має парафію у Запоріжжі. За коляду кожному з нас він дав по величезному пакетові солодощів.

 “Вертепівці” кажуть, що витратилися на поїздку не менше ніж заробили за коляду. Однак зауважуть: вони їхали не для того, щоб наколядувати грошей.

 – У Запоріжжі ми познайомилися з багатьма чудовими людьми, – розповідає Володимир. – Хоча там і розмовляють російською, більшість із них – справжні патріоти. Вони важко працюють на заводах і не зважають на всілякі політичні чвари, які є в країні. Просто люблять свою країну і працюють для неї. Ми обмінялися телефонами з багатьма із них. Згодом запросимо їх до себе у гості.

 Хлопці та дівчата кажуть, що залюбки поїдуть на Східну Україну й наступного року. Для цього вивчать нові колядки і придумають новий сценарій різдвяної вистави.