Сьогодні в Україні відзначають День журналіста. Не оминуло свято і тернопільських «акул» пера і мікрофона. За традицією попередніх років, у сесійній залі обласної ради зібралось кілька десятків журналістів з газет, радіо і телебачення зі всієї області. Тут представників засобів масової інформації вітали представники влади. Подивитися у вічі тих, хто щодня висвітлює життєдіяльність міста і області, критикує, сварить, вказує на помилки і недоліки в роботі чиновників, не побоялись і прийшли перші особи області і міста.
Голова облдержадміністрації Валентин Хоптян у своїй вітальній промові не оминув досягнення Тернопільщини за часів його правління (виявляється, із 26 місця наша область піднялась вже на 3 позицію в Україні за рейтинговими показниками), та похизувався особистими зв’язками із журналістами.
– 12 числа вже буде рівно два роки, як я живу і працюю в нашій Тернопільській області. Скажу без перебільшення, що знаючи багатьох із вас, я горджуся, що в нашій Тернопільській області такий багатий талановитий корпус журналістів. Незалежно, де ви працюєте, чи в обласних засобах масової інформації – в пресі, газеті, телебаченні, радіо, чи в районах, ви робите дуже велику і потрібну надзвичайно вагому роботу, що ви доносите правду до наших людей, – зауважив очільник області.
Згадав губернатор і про розвиток сільськогосподарської галузі, тваринництва, тісну співпрацю із аграріями, реформування медицини, покращення в освіті, культурі тощо.
Якщо намісник Януковича зачіпав більш соціальну тематику, то голова облради не зміг без політики. Олексій Кайда, зокрема, зауважив на збільшенні в ЗМІ «джинси» і замовних матеріалів, та пригадав вчорашні «мовні» події у парламенті.
– Ми починаємо віддалятися від демократичного суспільства. Але, знову ж таки, це все або наближення, або віддалення, напевне, на 50%, щонайменше, залежить від вас. Як ви розкриєте проблему, як ви її покажете, як ви висвітлити ту чи іншу подію. Чи ви розпишете у гарних кольорах про те, що вчора був прийнятий закон, який фактично кидає під ноги нашу рідну солов’їну мову. Ви можете це описати і прикрасити цей «величний момент» в житті держави. Або можете за покликом власної душі, свого серця написати так, як є, що українську мову намагаються знищити, що вам доведеться не сьогодні, а завтра, коли офіційно на Тернопільщині зареєструють 10% національної якоїсь меншини, писати не своєю рідною мовою, а писати чужинецькою мовою, яку ви не може сприйняти, – заявив очільник обласного парламенту.
А ще голова облради зазначив, що вітає із професійним свято лише чесних журналістів, тих, які відверто пишуть, не бояться і не продаються за тридцять срібників, не продають свою совість і свою душу.
На відміну від перших осіб області, міський голова Тернополя Сергій Надал не занурювався у соціалку чи політику, говорив коротко і по суті.
– Робота журналіста є надзвичайно важливою і потрібна для повноцінного розвитку суспільства. Тим більше, в наш час, коли ми живемо в інформаційну епоху, досить тяжко переоцінити роботу журналіста. Об’єктивність, неупередженість, різносторонність – все це не лише функції мас-медіа, але і певна місія. Тож нехай виконання цієї місії приводить до кращого розвитку суспільства, засобів масової інформації і кожного із громадян, – сказав мер.
На згадку про нинішнє свято місцеві журналісти отримали в подарунок від обласної влади – чотиритомник Тернопільського енциклопедичного словника, від влади міста – годинники, планшети, фотоапарати і мікрофони.