Голова обласної ради Олексій Кайда відповів на закиди Романа Заставного щодо «анекдотичної» ситуації довкола сміттєсортувальної лінії, на яку облрада виділила два мільйони гривень.

Про заяви чинного мера на цю тему раніше повідомляв ZZ.

– Лінія – на рівні анекдоту. Обласна рада у спішному порядку виділяла на неї два мільйони гривень, а потім сказали, що міська рада під неї не виділила ділянку. Тоді як насправді виділено аж два приміщення – одне для встановлення лінії, друге – для складування вторинної сировини. А в міському бюджеті передбачено 700 тисяч на встановлення лінії. От тільки лінії нема… Де ж тоді поділося два мільйони гривень бюджетних коштів, – цікавився Заставний на прес-конференції на початку жовтня.

ZZ тоді припускав, що після таких заяв голова облради мав би мчати до Львова, аби довести свою правоту. Так і сталося.

На днях Кайда, зібравши тернопільських журналістів, дійсно поїхав на Львівщину – показувати лінію.

Обладнання, як виявилося, знаходиться на території українсько-німецького підприємства «Олнова» у Буську.

Олексій Кайда наголосив, що лінія готова до використання і чекає на розміщення в Тернополі. Але перешкоджає цьому, за словами голови облради, звісно, Заставний.

«Незрозуміла позиція нинішнього керівництва Тернополя, – сказав Олексій Кайда. – Майже рік міська рада не сподобилась виділити місце під встановлення вкрай необхідного обладнання, яке профінансувала обласна рада. Увесь цей час ми отримуємо формальні відписки, при чому ніхто з міської ради не поцікавився ні технічними характеристиками устаткування, ні його технічною документацією. А без цього підготувати навіть проектно-кошторисну документацію, яка б передбачала проведення будівництва та монтажу об’єкта, а також погодження відповідних служб неможливо. На жаль, мусимо констатувати, що очільник Тернопільської міської ради усіма способами позбавляє тернополян сучасного, екологічного обладнання. Мешканці обласного центру знову можуть стати заручниками «сміттєвої проблеми», адже термін домовленостей із Малашівцями про вивіз твердих побутових відходів спливає 1 листопада».

Отож тепер, очевидно, черга Заставного вигадувати наступний «сміттєвий» анекдот.

А тим часом, поки Роман Йосипович думатиме над своїм черговим ходом у «сміттєвому» протистоянні із свободівцями, сміттєва гора у Малашівцях росте. І незабаром гори сміття можуть знову почати вивищуватися у Тернополі.