Сьогодні міський голова Тернополя Сергій Надал провів засідання робочої групи щодо врегулювання питань будівництва, яке здійснює на території міста корпорація «Укрбудінвест» (президент корпорації – екс-кандидат у мери Зіновій Щепановський).

Як повідомляє прес-служба міськради, з метою захисту прав мешканців та сприяння у введенні в експлуатацію збудованих будинків, виконавчий комітет прийняв рішення про надання дозволу на  будівництво фірмою «Будівельник» будинку за адресою вул. Тютюнника,12, далі міськвиконком прийматиме аналогічне рішення  стосовно будинку на вул. Білецькій.  Мер зауважив, що міська рада, зі свого боку, посприяла в отриманні фірмою необхідних дозволів, а тепер компанія повинна підготувати відповідні документи для введення в експлуатацію цих будинків.

Зауважимо, що усі об’єкти даної компанії перебувають на різних стадіях будівництва – від відсутності будь-яких робіт до напівготових чи майже завершених будинків. Відтак, присутні обговорили питання, які у даному контексті  реально можна вирішити. Йдеться про можливість створення «дольовиками» відповідних кооперативів, визнання за ними майнових прав на незавершене будівництво та переоформлення права оренди земельних ділянок під будинками, що дозволить самотужки завершувати будівництво.

Сергій Надал наголосив, що міська рада, у межах своєї компетенції, сприятиме громадянам-«дольовикам» у вирішенні проблеми. Водночас, правохоронні органи розслідуватимуть кримінальну справу щодо даної будівельної організації, матеріали якої служитимуть грунтом для подальших дій.

Як розповів перший заступник прокурора м.Тернополя Петро Кноль, за поданими матеріалами відкрито кримінальну справу, у межах розслідування якої буде з’ясовано, зокрема, фінансовий стан фірми «Будівельник», обсяг коштів, вкладених громадянами, обсяг освоєних коштів, стан виконання будівельних робіт тощо.

Представники фірми «Будівельник» на засідання робочої групи не прийшли.