Головою Тернопільської районної державної адміністрації Віктором Щепановським (братом скандально відомого забудовника) дерибаниться земля. Такий висновок напрошується з останніх його розпоряджень, – пише сайт “Номер один”. 

Так, 13.07.2012 року ним було видано розпорядження №647-од про вилучення з постійного користування ТзОВ «Санаторій Веселка», що у Петрикові Тернопільського району, 5,040 га землі та переведення її до запасу (ріллі) Петриківської сільської ради. А вже через тиждень, 20 липня, іншим розпорядженням (№672-од) було дано дозвіл на розробку проектів землеустрою аж 32 особам, котрі до Петрикова жодного відношення не мають. Це здебільшого жителі Тернополя і Скалата Підволочиського району. Не зрозуміло наступне: як так швидко окремі мешканці з інших регіонів області дізнались про дані землі та так швидко встигли оформити документи?

Із власних джерел «Номер один» стало відомо, що до даного дерибану земельки мають відношення посадові особи різних рівнів. Зокрема, варто зазначити, що начальник Держкомзему в Тернопільській області Р. Папіровський до свого нового призначення очолював управління Держкомзему у Підволочиському районі. Можливо тому у розпорядженні з’явилися жителі Підволочиського району. Також дуже часто в село Петриків навідувалась інша, не менш одіозна особа – народний депутат України Орест Муц. Цікаво й те, що голова Тернопільської РДА очолює фракцію Партії регіонів у райраді та є головою районної організації Партії регіонів. Зважаючи на те, що голова ТОДА Хоптян очолює обласну організацію Партії регіонів, п. Папіровський є його ставлеником, тому й не дивними є дані збіги.

Також варто звернути увагу й на те, під яке цільове призначення було надано ці земельні ділянки. У розпорядженні дані землі виділятимуться під садівництво. У Петрикові практична більшість новобудов у районі ринку «Західний» були роздані під сади, однак жодного саду там сьогодні побачити не вдається, замість того, користуючись особливістю законодавства, яке дозволяє зводити будівлі при даному цільовому призначенні, там «повиростали», як дерева, багатоповерхові особняки та котеджі. Тому, як правило, землі з таким цільовим призначенням виділяють для подальшого перепродажу або для будівництва.

Тут необхідно вказати, що велика кількість жителів села неодноразово звертаються у Тернопільську РДА для отримання земельної ділянки, а також те, що в сільській раді налічується близько 500 заяв жителів села, котрі звертались ще з 90-х років для виділення їм земельних ділянок. Однак їм відмовляють у виділенні, здебільшого мотивуючи це тим, що не розроблено генерального плану населеного пункту або ж вільних земельних ділянок немає чи буде проведено інвентаризаціюя.

З цього приводу на сесії Петриківської сільської ради було прийнято звернення до голови Тернопільської ОДА та прокурора Тернопільської області про те, що дані розпорядження є незаконними та суперечать законним правам й інтересам територіальної громади села.

Разом з тим, варто сказати, що це вже не перший дерибан Петриківської землі. Нещодавно у пресі вже з’являлась інформація про те, як головою адміністрації Віктром Щепановським було виділено земельні ділянки особам, яким також вдалось оформити дуже швидко документи та які поспіхом вже продали цю землю, при тому, що жителі Петрикова навіть мають державні акти на право власності на ці земельні ділянки під забудову. Однак це не зупинило голову адміністрації…

Джерело: “Номер один”