Минулорічні проблеми зі сміттям у Тернополі до епідемії грипу ніякого відношення не мають, – стверджують у міській санітарно-епідеміологічній станції. За словами лікаря-епідеміолога міської СЕС Світлани Маціпури, це вірусне захворювання передається виключно при контакті з хворим.

Також у міській санстанції повідомили, що летальних випадків за час епідемії 2009 року на Тернопільщині зафіксували 26, 10 з яких – в обласному центрі. Медики заперечують інформацію про те, що минулого року від епідемії у Тернополі померло 50 людей. Саме таку неправдиву інформацію розповсюджують сьогодні у політичних рекламах окремих партій.

За даними міської СЕС, минула епідемія не була наймасштабнішою. У 2009 році на грип хворіло 9,1% населення. Тоді як у 1998 – 1999 роках кількість хворих сягала майже 10%. На сьогодні ситуація із захворюванням на вірусні інфекції ще не сягнула епідеміологічного порогу.

Щоб уберегти себе від хвороби, лікарі радять вчасно провести вакцинацію. Наразі в аптеках Тернополя можна придбати препарат, який коштує від 80 до 90 гривень, повідомляє ІнТБ