Сьогодні, 3 травня, у Тернополі відбудеться перша онлайн зустріч фахівців щодо обговорення та напрацювання пропозицій з перейменування вулиць Тернополя «Історична топоніміка Тернополя: минуле, пам’ять і міт».

Проводить онлайн круглий стіл історичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

У ситуації розв’язаної проти нас війни, назви вулиць, що пов’язані з країною-агресором, названі на честь представників культури, яка виховала сучасних вбивць, мародерів і ґвалтівників, які відкрито заявили про плани щодо знищення України і здійснюють геноцид українського народу, повинні назавжди зникнути з карти Тернополя.

Натомість, слід увічнити захисників України – як окремих героїв, так і цілі військові з’єднання, щоб нові назви вулиць завжди нагадували нам і нашим дітям про те, що зробила Україна і який внесок вніс Тернопіль у боротьбу за наші честь і гідність, за Незалежність країни, за право на існування українського народу.

До обговорення з приводу перейменування об’єктів топоніміки Тернополя просимо долучитися істориків, краєзнавців, дослідників, мовознавців, соціологів та інших фахівців, кому не байдужа тема топонімічних перейменувань у місті.

Нагадаємо, пропозиції щодо переліку вулиць, які слід перейменувати у Тернополі в рамках дерусифікації, та нові назви вулиць тернополяни могли подавати до 1 травня. Впродовж двох тижнів від жителів громади надійшло більше 2500 пропозицій щодо перейменування вулиць у Тернополі.

Зустріч відбудеться онлайн 03 травня о 15:00 год.

Лінк для підключення http://meet.google.com/mfd-maeu-voo