За минулий рік на Тернопільщині сталося дев’ять надзвичайних ситуацій. Техногенного характеру – чотири, природного – п’ять. Протягом року рятувальникам вдалося врятувати більше двох сотень людей, з них тридцять три дитини. “Запобігти, врятувати, допомогти!” – від принципів своєї роботи рятувальники в дві тисячі одинадцятому році не відступали. Підсумки роботи за минулий рік підбили еменесники Тернопільської області, повідомляє ІНТБ.

2011-й на Тернопіллі не обійшовся без надзвичайного. Еменнесники рятували людей від отруєння чадним газом, за рік знешкодили майже п’ять тисяч вибухонебезпечних предметів, гасили пожежі. В селі Заруддя Зборівського району стався вибух побутового газу у восьмиквартирному житловому будинку, двоє людей були травмовані. У жовтні дві тисячі одинадцятого в Хоросткові на території цукрового заводу стався витік аміаку. Еменесники завадили розповсюдженню хіміката і ніхто не постраждав. При всіх надзвичайних ситуаціях рятувальники з відвагою та вмінням підходили до справи і не тільки під час несення служби.

– Житель села Біла Чортківського району, необережно ставши на край крутого берегу річки Серет, уступився і впав у воду. В цей час неподалік відпочивав із сім’єю старший сержант Кріса. Він і побачив, що течія несе людину. Він кинувся в воду і витягнув цю людину на берег, надав кваліфіковану долікарську допомогу. Людина залишилася живою, – розповів Євген Лукавий, начальник управління МНС у Тернопільській області.

За минулий рік в області виникло більше чотирьох тисяч надзвичайних подій. Еменесники врятували матеріальних цінностей майже на шістдесят сім мільйонів гривень. Обговорили плани і на дві тисячі дванадцятий рік, зокрема про матеріальне забезпечення рятувальників і проведення в Україні Євро-2012.

– Якщо говорити за обласний матеріальний резерв, то практично станом на сьогодні він складає 12 тисяч літрів бензину, 17 тисяч літрів дизпалива, є шифер і інші технічні засоби. Для поповнення виділено ще також кошти з обласного бюджету. Зрозуміло, що при формуванні та розподілу коштів на 2012 рік також буде врахована потреба для того, щоб ми мали і матеріальний резерв, і працювали над тим попередженням, щоб не допустити надзвичайних ситуацій, але якщо виникнуть, то треба мати можливість оперативно їх ліквідувати, – зазначив Микола Головач, перший заступник голови Тернопільської ОДА.

– Нас чекає найбільша подія туристичного характеру. Очікуємо дуже багато туристів, гостей як по всій Україні, так і по нашій області. І ми вже сьогодні з вами впевнені, що вони будуть і купатися, і розвідувати печери, які ми ще не розвідали, і будуть палити вогнища в лісі. Тому думаю, що по всіх наприямках діяльності це буде випробовування. Тому хочу, щоб ми з цим випробовуванням гарно справились, – сказав перший заступник голови Тернопільської облради Сергій Тарашевський.