Соціологічна група “Рейтинг” провела у Львові дослідження щодо електоральних симпатій населення. Для тернополян його результати будуть цікавими, оскільки  відмінності в результатах голосвування у Львові та Тернополі, як правило, мінімальні.

 Станом на лютий 2011 року рівень мобілізації виборців Львова залишається на відносно високому рівні: 45% львів’ян точно взяли би участь у парламентських виборах і 49% – у президентських, якби вони відбулися наступної неділі. Ще 35% і 34% відповідно скоріше взяли би участь у виборах ніж ні.

Такі результати дослідження Соціологічної групи «Рейтинг» повідомив її директор Олексій Антипович під час прес-конференції «Річна динаміка електоральних настроїв у Львові».

За його словами, це річна динаміка цих показників не змінюється. При цьому найвищий рівень мобілізації простежується серед виборців «Свободи», якщо говорити про парламентські вибори, та серед виборців Тимошенко – у випадку президентських. Найнижчий рівень мобілізації серед мешканців міста, які не визначились зі своїм вибором та серед категорії «проти всіх».

Якби вибори до Верховної Ради відбувались наступної неділі, 26,1% серед тих, хто має намір взяти в них участь, підтримали б Свободу. Батьківщину підтримали б 19% виборців, Фронт змін – 14,6%, Партію регіонів – 4,3%, Нашу Україну – 4,1%, Сильну Україну – 3,9%, Громадянську позицію – 3,5%, УДАР – 2,4%, За Україну! – 1,6%, Європейську партію – 1,4%, Пору – 1,1%. Підтримка кожної з решти партій становить менше 1%, загалом – понад 4%. Не підтримали б жодну партію близько 6% виборців, не визначились – 8,2%.

Якби президентські вибори відбувались наступної неділі, 20,3% серед тих, хто має намір взяти в них участь, підтримали б А.Яценюка. Ю.Тимошенко підтримали б 18,3% виборців, О.Тягнибока – 14,7%, С.Тігіпка – 6,1%, А.Гриценка – 5,8%, В.Ющенка – 5,3%, В.Януковича – 5,2%, В.Кличка – 3,6%. Інших кандидатів підтримали б понад 5%. Не підтримали б жодного кандидата близько 5% виборців, не визначились – 10,2%.

Різницю між рейтингом «Свободи», яка лідирує у Львові, і третьою позицією Олега Тягнибока в «президентському» рейтингу соціолог пояснив тим, що львів’яни значно менше сприймають його як національного політика, ніж того ж Яценюка. На думку Антиповича, Тягнибоку треба зменшити увагу до місцевої проблематики і зайнятися в Києві справами державотворення.

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 800 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% – не більше 2,4%, для значень близьких до 10% – не більше 1,7%

Терміни проведення дослідження: 19 – 28 лютого 2011 р.