Події 9 травня у Львові – топ-тема на всіх російських каналах. Протягом двох діб росіяни транслюють кадри, на яких українська міліція намагається впоратися з натиском переважно молодих демонстрантів під прапорами націоналістичних рухів, які зібралися на території меморіального комплексу.

Кадри з шумом і криком юрби супроводжуються інформацією про те, що 9 травня у Львові націоналісти влаштували ветеранам справжнє цькування. Вони закидали камінням автобуси з учасниками війни, зривали зі старих георгіївські стрічки, не пускали людей до могили невідомого солдата. А коли на пагорб Слави вирушили представники російського консульства, молодики відібрали у них вінок і розтоптали його.

У свою чергу російські політики не підбирали слів в коментарях, називаючи молодих людей – молодчиками, покидьками, фашистами тощо.

Сюжети виписані в кращих традиціях радянської пропаганди. Зазвичай за радянських часів так таврували ганьбою міжнародний імперіалізм.

Російське МЗС у вівторок зажадало від України практично в ультимативній формі покарання для “екстремістів” і націоналістів.

Акцентуючи увагу на львівських подіях російські канали сором’язливо промовчали про те, що самі росіяни бичують Головнокомандувача збройними силами Росії, президента Дмитра Медведєва, який вперше в історії сидячи приймав парад військ на Красній площі.

Спадщина Другої світової війни залишається предметом гострих історичних та політичних дискусій. Росія всіма силами намагається нав’язати своє тлумачення історії, роблячи акцент на визвольній місії Червоної Армії та замовчуючи факти репресій мільйонів людей, що живуть на західній Україні.

Націоналістична й патріотична риторика завжди затребувана в передвиборний період: у Росії в 2011-12 роках пройдуть вибори Держдуми і президента, а в Україні у 2012 році будуть обирати Верховну Раду, – пише Дело.