За даними Центральної виборчої комісії шоумен Володимир Зеленський випередив у другому турі президентських виборів президента Петра Порошенка щонайменше у тричі.

На думку голови фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олега Сиротюка, кожні вибори в Україні демонструють все нові і нові виборчі технології. Винятком не стали й президентські вибори 2019 року.

– Говорячи про президентські вибори 2019 року в першу чергу хочеться закцентувати увагу на тому, що кожних виборів ми спостерігаємо все нові і нові ноу-хау виборчих кампаній, нові виборчі технології. На жаль, в українському суспільстві і в українському законодавстві немає однакових прав і можливостей для кандидатів як на президентських чи парламентських, так і на місцевих виборах. Складається таке враження, що чим більше у кандидата зібрано коштів, чим більш кращі у нього спонсори, тим більше у нього можливостей переконувати виборця і більше шансів перемагати. Бачення «Свободи » наступне – необхідно прийняти виборчий кодекс, який урівноважив би можливості кандидатів донести свої погляди, програми однаковою мірою до виборця. На наше переконання, має бути заборонена платна політична реклама за 3 місяці до виборів. Усі кандидати і усі політичні партії мають бути поставлені в рівні права і можливості. У них мають бути однаковий ефірний час, однакова рекламна площа, вони однаково повинні їздити до виборців, незалежно від виборчих фондів. Ось тоді у нас буде реальна конкуренція програм, ідей і поглядів, – поділився своїм баченням Олег Сиротюк. 

Свободівець переконаний, що саме виборчий кодекс допоможе викорінити вплив олігархату на результати виборів, а як наслідок унеможливить посередницьке управління країною олігархів. 

– Україні потрібен виборчий кодекс. Він допоможе усунути олігархів від втручання у виборчу гонку. Гадаю, «Свобода» після парламентських виборів подасть у ВРУ відповідний законопроект. Держава повинна надавати усім кандидатам однакові умови. Щодо результатів другого туру цьогорічних президентських виборів, багато експертів і соціологів стверджують, що голосування є голосуванням не «за» кандидата, а – «проти». В такий спосіб люди протестують і саме тому багато виборців проголосували саме за Зеленського. Люди підтримали іншого кандидата навіть не шукаючи особливого наповнення у того кандидата. Якби український виборець на виборах не голосував за принципом меншого зла, а думав все ж таки за свої погляди і переконання, у нас би була зовсім інша картина результатів виборів. Адже постійне зомбування «непрохідні кандидати», «менше зло» і так далі перетворюють результати виборів на незнання того, що нас очікуватиме далі,– зауважив Олег Сиротюк. 

Голова фракції ВО «Свобода» в облраді також розповів про загрози на майбутніх парламентських виборах: 

– Ми чітко розуміємо, що у 2019 році загрози більші, аніж у 2014 році. Гадаю, що парламент після виборів у жовтні має всі шанси отримати одну з найбільших фракцій не просто колишніх регіоналів, а путіністів. Партії і кандидати від Кремля, Віктора Медведчука набрали на цих виборах величезний відсоток. Тобто їхнє зростання приблизно у 10-15 разів призвело до того, що вони мають усі шанси зайти в парламент величезною фракцією. Звичайно, що «Свобода» також піде у ВРУ, щоб їх зупинити і не допустити реваншу в парламенті. Більше того, у нас країна – парламентсько-президентська і ті важелі впливу, які є в парламенті, вони дадуть можливість їм впливати на порядок денний української політики. В свою чергу така велика підтримка проросійських політиків вказує на те, що в парламенті їхня фракція налічуватиме близько сотню депутатів і стоїть питання, хто їх зупинить, якщо не «Свобода», – наголосив Олег Сиротюк.