На жаль, часові рамки першого кварталу розділили два тури президентської кампанії. Відтак, розташування на щаблях нашого рейтингу цього разу – річ доволі відносна.

За наслідками виборів Україну очікує чергове перезавантаження. Відтак, чимало політичних фігурантів рейтингу уже наступного разу опиняться за його бортом. Однак знати про стан справ на фінішній прямій чергового часового відрізку не завадить.

1(-). Громадяни

Раз у кілька років мільйони українців стають вершителями долі чергової влади. У день голосування вони стають повноправними господарями країни. Власне, це одна з переваг України порівняно з рештою пострадянського світу. Чесні вибори та пряма демократія є ознакою належності нашої держави до Європи. З рештою важливих речей у нас поки постійні проблеми. Відтак, кожні наступні вибори дають шанс на зміни. І зараз люди проголосували, в першу чергу, за зміну еліт. Побачимо, що з того вийде.

2(2). Надал Сергій, міський голова Тернополя, ВО “Свобода”

На фінал виборчої кампанії мер Тернополя вийшов практично без втрат. Кандидат у президенти від “Свободи” зійшов з дистанції ще в першому турі, а його “мимовільні”  партнери з БПП хоч і отримали доступ до адмінресурсу у місті, однак не змогли  з ним дати ради.

Відтак, місцеві порошенківці, якщо не хочуть втратити високі посади та жирні дивіденди у місті, змушені будуть перетворитися у слухняних сателітів міського голови.

Таким чином, Надал отримав хороший матеріал для цементування більшості у міськраді. В будь-якому випадку, він є силою, з якою змушений буде рахуватися будь-який призначений Києвом намісник чергового Президента.

3(10). Ярема Андрій, бізнемен

Для найбагатшого тернополянина каденція Порошенка була з не найкращих. Йому довелося піти з вкрай прибуткового тютюнового бізнесу. Натомість крупні інвестиції в дорожне будівництво хоч і приносять непогані показники обігу оборотних коштів, але мають свої підводні рифи… Один з них – залежність від осіб, які сидять у владних кабінетах. Ще декілька років тому монопольну в межах області фірму ТБЦ почали “підтискати” створені з “коліс” наближені до головних бенефіціарів місцевої влади бізнес-проекти. Відтак, у Яреми і партнерів виникла  потреба захищати свої інтереси у політичних коридорах. Кажуть, що на цих виборах мультимільйонер диверсифікував свої ризики, зробивши кілька різних ставок, у тому числі програшних. Хоча головна битва для нього попереду. Інтереси підприємця потребують появи у кріслі намісника Зеленського лояльної фігури. Мабуть, це його найближча ціль.

4(9). Чайківський Іван, власник корпорації “Агропродсервіс”, Аграрна партія

Єдиний з місцевих великих бізнесменів, хто у каденцію Порошенка перебував у не зовсім теплих стосунках з його місцевим намісництвом. Утім, це приховане протистояння зробило Чайківського сильнішим. Він зробив свій політичний вибір, завівши на Тернопільшину Аграрну партію. А згодом став одним з її лідерів на загальнодержавному рівні. Ця обставина, успіхи у бізнесі, а також правильна ставка у президентській кампанії можуть стати запорукою успіху у новому 5-річному циклі. В якій іпостасі – покаже час.

5(-). Богомол Олександр, начальник управління Нацполіції у Тернопільській області

Вперше за довгий час з’явився у нашому рейтингу. Єдиний з місцевих силовиків, чий київський бос посилить позиції після зміни Президента. Аваков на цих виборах зробив правильну ставку. Відтак, кар’єрі Богомола ніщо не загрожує. Принаймні, у найближчі місяці.

6(-). Гуда Ігор, гендиректор “Креатор-буду”

За останні роки власник місцевого будівельного гіганта став потужним гравцем. Формально не маючи стосунку до жодного політичного проекту, Гуда стоїть над процесом, зберігаючи хороші контакти з усім місцевим істеблішментом. Натомість наявність диверсифікованих  ресурсів ставить місцевий політичний клас у залежність від нього. У час політичних перемін це вагомий козир.

7(-). Гадз Петро, власник “Бучачагрохлібпром, БПП

Досвідчений бізнесмен сповна скористався можливостями, які надає перебування в перших рядах чергової партії влади. Одним з перших зробив правильну ставку та 5 років успішно розвивав власний бізнес. Крім аграрного виробництва, розширив свій вплив у добувній промисловості, започаткувавши кілька цікавих інвестиційних проектів.

8(1). Заставний Роман, нардеп, “Народний фронт”

Досвідчений політик добре розуміє усі ризики 2019 року. Кажуть, що вивчає можливості балотування по одному з мажоритарних округів – або в Тернополі, або з центром у Теребовлі. В обох випадках – є з чим йти. Нардеп і там, і там активно долучався до виділення державних коштів на інфраструктурні проекти.

Крім того, не треба забувати про те, що Заставний завжди “в рукаві” має кілька козирів, які можна задіяти у великій грі. Наприклад, перебування в статусі радника Авакова земляка з Ласківець Михайла Апостола.

9(4). Барна Степан, голова Тернопільської ОДА, БПП

Завершує рекордну за термінами перебування каденцію на посаді голови Тернопільської облдержадміністрації. Один з улюбленців родини Порошенка Барна-молодший не знайшов аргументів, щоб переконати тернополян голосувати за свого благодійника. Наразі важко сказати, чи це його особисте недопрацювання, чи банальна ненависть патріотичної Тернопільщини до квазіпатріотичної  риторики п’ятого Президента.

Дуже ймовірно, що після відставки з посади Барна активно займеться БПП у надії на високе місце у партійному списку на майбутніх виборах до ВР.

10(3). Семенюк Василій, митрополит Тернопільської архиєпархії УГКЦ

Владика Василій домігся головного для Церкви – відселення з території тернопільської Катедри Державного архіву. Через десятки років ніхто не буде пам’ятати, ціною підтримки якого кандидата в Президента це вдалося досягти. Відтепер майже усі історичні приміщення Катедрального собору повернулися в лоно УГКЦ.