Регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області відстояло інтереси держави: апеляційний суд залишив у силі рішення господарського суду області, яким було розірвано договір оренди з ПП “Корпорація “Вітар” і зобов’язано боржника сплатити до бюджету заборгованість та штрафні санкції у сумі  211 тисяч 300 гривень.

На конкурсі з оренди державного майна, що відбувся у регіональному відділенні 15 жовтня 2009 року ,  за оренду частини нежитлового приміщення загальною площею 347,3 кв.м. другого поверху будівлі вокзалу станції Тернопіль, учасник “Корпорація “Вітар” запропонував місячну орендну плату у розмірі 45 тисяч 700 гривень без ПДВ, що було вище стартової орендної ставки.  27 листопада 2009 року був підписаний договір оренди колишнього ресторану “Дорожній”, згідно з яким  він був зданий в оренду з правом роботи у  нічний час.

Проте, набувши статусу і прав орендаря,  ПП “Корпорація “Вітар” з перших кроків своєї діяльності почало порушувати умови договору – не сплачувало оренду плату, мотивуючи це тим, що у ресторані проводяться  ремонтні роботи.

Згідно з чинним законодавством орендар після підписання договору оренди зобов’язаний вчасно (щомісячно) сплачувати орендну плату не залежно від того, чи здійснює він передбачену договором діяльність, чи ні.

Регіональне відділення звернулося до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою про розірвання договору оренди та стягнення з боржника сум заборгованої орендної плати, пені та штрафу.

Суд першої інстанції своїм рішенням від 01.07.2010 задовольнив позов органу приватизації, однак, орендар з таким рішенням суду не погодився та оскаржив його у Львівському апеляційному господарському суді.

Після неодноразових судових засідань суд апеляційної інстанції своєю постановою від 28.10.2010 відхилив апеляційну скаргу ПП “Корпорація “Вітар” та залишив у силі рішення господарського суду Тернопільської області від  01.07.2010.

Згідно з цим рішенням і був задоволений позов регіонального відділення – розірвано договір оренди, а також стягнуто з орендаря заборгованості з орендної плати, пені та штрафу.

Як зазначив начальник регіонального відділення Михайло Шкільняк, і державі, і балансоутримувачу цим орендарем нанесено відчутну шкоду: об’єкт майже рік не використовувався за призначенням, що призвело і до неотримання коштів місцевим бюджетом. Щоб підготувати цей об’єкт до передачі в оренду, знову необхідно понести значні витрати: на оцінку майна, публікацію оголошень у пресі, проведення самого конкурсу. Крім того, під час усіх цих процедур, які, згідно з нормами чинного законодавства, триватимуть не менше двох-трьох місяців, об’єкт не використовуватиметься, і його можна буде виставити на конкурс не раніше січня-лютого наступного року.

На даний час рішення суду першої інстанції вступило в силу, що спонукає орендаря  повернути об’єкт балансоутримувачу, підписати акт прийому-передачі майна, а також сплатити всю суму  заборгованості разом із штрафними санкціями.

Оскільки, рішення господарського суду набрало законної сили тільки після розгляду справи апеляційним господарським судом, тому договір оренди зберігав свою чинність до 28.10.2010.

За час розгляду апеляційної заяви у суді сума заборгованості ПП “Корпорація “Вітар” перед державним бюджетом разом із штрафними санкціями зросла майже до 549 тисяч  гривень, повідомляє сайт ОДА.