Напередодні Нового Року видання масово публікують різні рейтинги та опитування.

Ми вирішили не відходити від цих канонів і запропонувати нашим читачам рейтинг впливовості. Звичайно, наш новинний портал не претендує на істину в останній інстанції, але ми спробували врахувати масу обставин, щоб видати для наших читачів максимально об’єктивне дослідження. Щоб воно не втратило актуальності ми друкуємо його сьогодні.

1. Михайло Цимбалюк, голова Тернопільської обласної державної адміністрації

Кожен губернатор має бути господарем області, а якщо губернатор ще й генерал, то сумнівів стосовно того хто є найвпливовішою людиною області бути не може.  Цимбалюку дуже швидко вдалося відновити адміністративну і силову вертикаль, розставити на більшість ключових посад своїх людей. Це не заважає губернатору на публіці бути  добрим батьком майже рідного краю. Ініціативи  Цимбалюка та його бажання “зрушити” господарку Тернопільщини  заслуговують на повагу.

Окрема тема – вибори. Порівняно з іншими проблемними для теперішньої влади областями Партія регіонів досягла помітних успіхів. Має 6 своїх голів райрад, найбільшу кількість районних депутатів. І хоч Цимбалюк жодним чином не проявив як  публічний ньюсмейкер Партії регіонів, цей результат заносять в його актив.  В столиці помітили ці малі і великі звитяги в непростому регіоні. Можливо,  тому Цимбалюку пророкують ближчим часом підвищення.

2. Іван Гута, керівник агрохолдингу «Мрія»

Найбагатша людина Західної України за версією «Фокуса» увійшов до нашого рейтингу з поваги до його статків. За різними даними капіталізація агрохолдингу Івана Гути складає майже півмільярда доларів. Він не тільки володіє правом оренди на понад 200 тисяч гектарів землі, а й є найбільшим роботодавцем Тернопільщини.

Місце феремера не було б таким високим, якби його добрі стосунки з очільником області. Гута є меценатом багатьох благодійних ініціатив Цимбалюка.

3. Олексій Кайда, голова Тернопільської обласної ради, «Свобода»

Цей рік представник Тягнибока на Тернопіллі може занести в свій актив. З «парашутиста» засланого дивитися за місцевою «Свободою» Кайда виріс у одного з політичних лідерів краю. Після «взяття» міста значно зросли і господарські впливи голови облради. Він фактично одноособово «допоміг» Надалу заповнити кадрові вакансії. Тепер в Тернополі «Свобода» міцно стоїть на обох ногах та може впевнено «нарощувати» ресурс для парламентських виборів. Тому якщо б цей рейтинг упорядковувався рік тому, то голова облради міг посісти у ньому перше місце. Зараз, на жаль,  не ті часи, і не ті порядки…

4. Орест Муц, народний депутат України. Партія регіонів

Вперше одіозний нардеп стоїть так високо в місцевому табелі про ранги. Можливо, на його думку, він має ще бути вище. Але обставини зараз такі, що Муц виконує роль політичного комісара при місцевій виконавчій владі. Якщо при Сухому йому цієї стратегічної висоти здобути не вдалося, то при Цимбалюку – поки що вдається утримувати. Муц посилив свої позиції завдяки тому, що очолив партійний  виборчий штаб на місцевих виборах і зумів збільшити базу підтримки Партії регіонів. Ми навмисно не будемо говорити про те, як формувалася ця легендарна «база», але прогрес у результаті свідчить, що й ці методи боротьби за виборця у нас, на жаль, працюють. До здобутків  Муца у цьому році можна занести просування його людини – Петра Гоча на посаду заступника губернатора та цілий сімейний букет, який засідає тепер у міськраді.

5. Сергій Надал, міський голова Тернополя, «Свобода»

Перший за останнє десятиріччя повноправний міський голова. Маючи однопартійну більшість, не залежить від різних політичних викрутасів та потреби розрулювати чиїсь інтереси кадровими чи майновими поступками. Цей чинник у рази збільшує впливи Надала на процеси у місті. В нагоді буде й здобутий досвід податківця та напрацьовані роками зв’язки. За потенціалом впливості з часом може випереди навіть Кайду.

6. Федір Бортняк, начальник обласного управління МВС

Найвпливовіший з поміж керівників силового блоку. Завдячує цим особистій віданності голові облдержадміністрації, з яким працював в міліції.

7. Василь Лило, керівник «Тернопільбуду»

Незважаючи на прикру поразку на міських виборах, Василь Лило залишається серйозним гравцем. Про це свідчать обсяги його будівельного бізнесу та непогані приятельські стосунки з Михайлом Цимбалюком. Мабуть, завдяки останнім впливам  Лилу вдалося відвоювати стратегічну для себе позицію голови містобудівної комісії в міськраді та налагодити контакт з новим міським головою.

8. Петро Сачик, підприємець, ПП «Метал»

Зрозуміло, що в зв’язку з поразкою Заставного його бізнес-партнер втратив певні позиції. Але не все так трагічно, як може видавитися на перший погляд. Досвідчений підприємець перестрахувався і на цей випадок. У списку «Свободи» присутні особи, які мають відношення до його бізнес-структур. Топ-менеджер кондидерської фабрики «Тер А» очолив важливу з точки зору захисту інтересів майнову комісію, а один із заступників міського голови, що є куратором важливого блоку питань, свого часу працював в його бізнес-структурах. Звичайно, Заставний був ближчим, але партнером, а зараз, так би мовити, уже йдуть особисті «сателіти». Не треба забувати, що в Сачика ще й вагомі впливи на перспективний політичний проект Арсеня Яценюка.

9. Василь Коломийчук, 1-ий заступник голови Тернопільської ОДА

Напередодні 60-річного ювілею екс-губернатор повернувся у велику політику. Поки що в якості першого заступника голови ОДА. Веде сільськогосподарський блок питань. За часи перебування на других ролях Коломийчук помітно змінився і зараз справляє враження солідного і виваженого державного мужа.

10. Василь Деревляний, народний депутат України

У часи прем’єрства Тимошенко за впливи на ситуацію в області боровся з губернатором Чижмарем. Після поразки і опали ЮВТ усі ставленники Деревляного втратили посади, або зрадили його. Під час виборів втрачено Тернопіль, хоча в районах БЮТ показав свої зуби. Завдяки цьому у 8 райрадах бютівці вибороли посади голів, в деяких – навіть ціною домовленостей з партією влади. Це навіть більше, ніж в успішному 2006 помаранчевому році. Ці обставини, очевидно, тримають Деревляного на високій позиції у рейтингу впливості, чого не скажеш про інших його колег і неколег з помаранчевого табору, чиї впливи «випарувалися» з приходом нової влади.

Фото з сайту 20 хвилин