За два тижні завершиться кампанія з виборів у місцеві ради, яка вперше проходить за так званими відкритими списками.

За Збручем” обсервує найбільш вдалі ходи штабів на початку виборчого процесу і те, як вони можуть вплинути на результат виборів.

5. Велика кількість технічних партій на міських виборах

Якщо на попередніх виборах великим попитом користувалися так звані технічні кандидати, то на цих з’явився новий різновид – технічні партії. Вочевидь, це пояснюється специфікою нового виборчого закону та особливостями ведення кампанії в місті.
Наразі щонайменше 5 учасників виконують технічну роль. Двома з них – “Новими обличчями” та Соціально-християнською партією – опікується колишній нардеп-регіонал Орест Муц. Екс-голова Партії Регіонів – типовий в останні роки технічний кандидат.
У такий спосіб Муц хоче повернутися у велику гру, але його час давно минув. На цих виборах екс-регіонал мав надію на одного дуже грошовитого кандидата, однак після того як цей кандидат відмовився від ідеї балотування Муц відправився у вільне плавання. Розпочав кампанію – в надії, що його “зливний бачок” буде комусь потрібен.
Інші три технічні партії – Народний Рух, Солідарність правих сил та Республіка – мають чітку технічну функцію. Давнього політичного невдаху професора Вихруща, забудівника Лила та організатора конкурсів краси Заверуху об’єднало бажання переобрати на другий термін Сергія Надала. Своїх кандидатів на посаду мера не висувають. Взамін Вихрущ отримав трибуну на місцевій FM-станції, Лило – ілюзорну надію, що йому допоможуть провести свій список завдяки сильним кандидатам в округах.

4. Запрошення Михайла Ратушняка кандидатом у мери від “Батьківщини”

Врятувати підупалий рейтинг місцевого осередку імені Василя Деревляного покликали малозаплямованого, незважаючи на постійну участь у виборах, підприємця Михайла Ратушняка. Очевидно, у штабі тимошенківців розраховують пройти у місцеві ради на доброму імені кандидата та його особистому авторитеті тернополян. Наскільки цей крок виявиться виправданим і чи не пожаліє за свою політичну нерозбірливість сам Ратушняк ми дізнаємося через два тижні. Наразі ексклюзивний продавець “Оболоні” значно програє у рейтингу результатам, досягнутим під час кампанії 2010 року.

3. Включення в список Блоку Порошенка Гадза, Крижовачука та аграріїв зі списку Хоптяна

Несподіване рішення Барни включити у список Порошенка аграріїв, багато з яких мають шлейф колишніх регіоналів та прислужників Хоптяна, спричинило вибух в демократичному таборі. Однак, очевидно, що штаб керівника області розраховує на специфіку закону та якісну організацію голосування у аграрних вотчинах вічних союзників будь-якої влади. За себе авторитетні у своїх округах Герої України Олег Крижовачук та Петро Гадз знають як мобілізувати виборців і здобути потрібний результат. Те саме стосується і колишніх прислужників Хоптяна, які балотуються по інших районах. Не виключено, що у такий спосіб Барна здивує Київ високим результатом за партію Порошенка.

2. Тролінг “Самопомочі” на темі проституції штабом Надала

Автори цієї ідеї можуть сміливо писати бестселлер на тему як “обвалити” в окремо взятому місті рейтинг найбільш рейтингової політичної сили. Не знаємо, в яких тенетах вони відкопали законопроект про легалізацію проституції авторства нардепа Немировського. Але те, що він спричинить рейвах в побожному греко-католицькому Тернополі прорахували точно. Біда “Самопомочі”, що цей чоловік балотувався за списками партії, але за квотою партнерів з партії “Воля”. Отримавши мандат нардепа, він не вступив у фракцію партії Садового, але зареєстрував згаданий скандальний законопроект. Не виключено, що це була свідома гра “Волі”, спрямована на дискредитацію “Самопомочі”.
У Тернополі з цього скористалися сповна. Ініціативу Немировського опоненти Садового видали за “чисту монету” і почали її тиражувати усіма доступними методами.
Судячи з того, якими ЗМІ поширювалася ця “качка”, підозрюємо, що авторство ідеї належить штабу Надала, який очолює відомий у вузьких колах політтехнолог та власник УХ-радіо Юрій Фартушняк.
Можна по-різному оцінювати цю технологію, але свого результату технологи Надала досягли. Пів Тернополя свято вірить, що Самопоміч лобіює проституцію, чим значно зменшили шанси головного конкурента Надала Пастуха на вихід у другий тур.

1. Передвиборчий ремонт Тернополя Надалом

Наразі це найбільш вдалий піар-крок у цій виборчій кампанії. Багаторазово звинувачена у корупції тягнибоківська мерія скористалася подарунком зі столиці у вигляді збільшення на понад 100 мільйонів бюджету міста. Стратеги Надала вдало прорахували наслідки і зробили наголос на ремонтах прибудинкових територій та мощенні бруківки у спальних районах. І це дало результат! Якщо ще півроку прості тернополяни проклинали мерію на чим світ стоїть, то зараз у Надала цілий фан-клуб бабусь та дідусів, якими також вчасно заопікувалися служби мерії. У такий спосіб, почавши займатися за півроку до виборів тим, чим мав займатися 5 років, Надал отримав шанси не тільки зберегти своє крісло на Листопадовій. А ще й перемогти у 1-му турі!