Народні депутати більшості Юрій Бут і Дмитро Шенцев подали у Верховну Раду законопроект N 9105, – повідомляє “Дзеркало тижня”.

.

Виходячи з його назви – «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення із Переліку будівель Почаївської лаври) – депутати пропонують дозволити приватизацію будівель монастиря.

Текст законопроекту на сайті ВР поки що не опублікований.

Дмитро Шенцев – член фракції «Партії регіонів», Юрій Бут – член провладної депутатської групи «Реформи заради майбутнього», раніше за квотою Юрія Луценка входив до фракції НУНС.

Нагадаємо, що вихід Юрія Бута у 2008 році із помаранчевої коаліції спричинив її розвал. У серпні президент  України Віктор Янукович присвоїв Юрію Буту звання «Заслужений юрист України».

Споруди Почаівськоі Лаври знаходяться в безкоштовній оренді на 49 років в монастиря УПЦ МП. Такий “подарунок” Московській церкві зробив в 2004 році уряд Януковича.

Нагадаємо, що в 2009 році Тернопільська облрада створила комісію з вивчення цієї “оборудки”. Згодом облрада неодноразово зверталася до Кабміну відмінити рішення про передачу храмових споруд УПЦ МП. Однак позитивного вердикту ні від уряду Тимошенко, ні від уряду Азарова не надійшло. Тепер, очевидно, зрозуміло чому.