У територіальних виборчих комісіях – в основному представники провладних в Україні партій. Такого висновку під час спостереження за передвиборною кампанією дійшла громадська мережа «Опора».

Координатор кампанії громадського спостереження Святослав Липовецький вважає, Тернопільщині не на руку, коли велика кількість членів у ТВК представлена від партій парламентської більшості.

Насторожує його й те, що деякі голови та члени виборчих комісій не мають належного досвіду роботи в цій сфері через свій молодий вік.

Серед основних порушень у списках «Опора» виявила високі ранги кандидатів від «Партії Регіонів». Так, більшість із них займають посади голів райдержадміністрацій, районних лікарень, начальників управлінь облдержадміністрацій. Є й бізнесмени з району.

Запеклу боротьбу партії ведуть і за перший номер у бюлетенях. У Ланівецькому районі фальсифікації в цьому напрямку веде провладна партія, – зазначає Святослав Липовецький. Заяву з цього приводу вже подали до суду.

На аналогічні порушення скаржаться і мешканці Кременецького району. Як повідомили в ЦВК, зі слів Святослава Липовецького, скаргу кременчан уже передали на розгляд прокуратури області.

Першою в бюлетенях «Партія Регіонів» буде у всіх регіонах України, крім Вінниччини, – кажуть «опорівці». Не стала винятком і Тернопільська область.

Свої спостереження представники громадської мережі проводили з посвідченнями журналістів газети «Точка Опори». Так вони могли отримувати інформацію, згідно статті 13-ї Закону про вибори, а також Закону про засоби масової інформації. Проте в багатьох районах надавати спостерігачам інформацію про свою діяльність члени ТВК відмовлялися, – каже Святослав Липовецький. Нерідко – у грубій формі, повідомляє ІНТБ