Екс-депутата обласної ради від Партії Регіонів, який намагався продати начинку для атомної бомби, засудили до ув’язнення.

До відповідальності притягнули і двох спільників чоловіка. На нараді в облраді нещодавно розповів про це перший заступник начальника управління СБУ в Тернопільській області Володимир Іванюк.

«Усю організаційну роботу проводили ми, – каже він. – Однак кримінальну справу, згідно із законодавством, порушувала прокуратура, оскільки один із фігурантів був на той час депутатом. У цій справі вже є відповідні судові рішення. Винні отримали вирок».

Тернопільський міськрайсуд засудив Андрія Костишина та одного з його спільників до восьми років в’язниці. Третій учасник “атомної справи” має менший строк – шість років. Їх визнали винними у незаконному поводженні з радіоактивними речовинами та шахрайстві. До того ж, за словами правоохоронців, у всіх трьох конфіскують майно, пише «20 хвилин».

Нагадаємо, колишній депутат Тернопільської облради від Партії Регіонів Андрій Костишин намагався продати контейнер із 3,672 кг. плутонію. Зловмисник і його спільники розраховували отримати, як каже пан Іванюк, 15 млн дол. Депутат-регіонал Андрій Костишин попросив знайомого, який продавав автозапчастини у Чернівцях, знайти покупця на свій “товар”. Той погодився допомогти за винагороду. Проте навесні 2008-го пан Костишин попросив ще й іншого чоловіка знайти покупця на плутоній. Про заплановану оборудку дізналися працівники місцевого управління СБУ. Один із оперативників, удаючи покупця, кілька місяців вів переговори зі зловмисниками. Угоду вони мали укласти у квітні 2009 р.

«Фактично операція тривала навіть не рік, а кілька років, – додає Володимир Іванюк. – Курував усе спецпідрозділ К. Він займається протидією організованій злочинності, а йшлося про контейнер із радіоактивними матеріалами. Під час санкціонованої контрольної закупівлі злочинців схопили “на гарячому”. Всі факти – задокументовані.

Довідка

Капсула протипожежної сигналізації, котру намагалися продати зловмисники, містить радіоактивну речовину — суміш ізотопів плутонію-239 та америцію-241. Виробник – спецзавод “Ізотоп”. Подібне оснащення виготовляли у 1970-1980 рр. і продавали лише спецпідприємствам. Плутоній-239, як кажуть фахівці, дійсно використовують як начинку до атомної бомби.

На фото: “Три богатирі” в судовій клітці, (Gazeta.ua) затримання Костишина 2 роки тому.

Адріана Макаренко, “За Збручем”