Сьогодні в актовому залі третьої міської лікарні відбулись громадські слухання з питань реформування системи охорони здоров’я Тернополя. Але найбільше говорили про зміни, які власне торкнуться цього закладу.

Про майбутні плани розповів головний лікар третьої лікарні Юрій Лазарчук:

– Утворення відділів реабілітації, розширення денного стаціонару, створення стаціонару денного перебування, збереження ліжок хірургічного профілю. Також у нас будуть ліжка ортопедичного профілю. Така оптимізація ліжкового фонду проводиться для того, щоб збільшити кошти, за які сьогодні фінансується лікувальний заклад.

Водночас планується ліквідація хірургічного і реанімаційного відділень, на базі яких і хочуть створити реабілітаційний центр. На думку лікаря-уролога третьої лікарні Олега Закопняка, робити цього не можна.

– Я вважаю, що в лікарні повинне бути збережене хірургічне відділення, повинне бути збережене відділення реанімації тому, що дуже багато пацієнтів з важкою патологією. Ми рятуємо не тільки здоров’я людей, а часом і життя, – наголошує медик.

Жителям мікрорайону Дружба, які прийшли на слухання, ідея місцевої влади створити в третій лікарні реабілітаційний центр, не сподобалась. Тернополянин Ігор Мороз вважає, що подібна реформа призведе до закриття медичного закладу.

– Подібна реформа відбулась в міській лікарні в Хоросткові. Там скорочували ліжка, скорочували відділення. Зараз там закрили цю лікарню повністю. Її немає, не існує. Люди з Хоросткова не мають взагалі ні роддому, ні лікарні. Така сама концепція, як хочуть зробити і в Тернополі. Починається із скорочення ліжок, потім скорочення відділень, а потім закриття лікарні і передача приміщення у приватні руки, – обурюється чоловік.

Дійти якоїсь єдиної згоди на слуханнях не вдалось. Тепер доведеться тільки дочекатися, чи зверне увагу на думку персоналу лікарні та пересічних тернополян міський голова Сергій Надал, який для створення лікарні-реабілітації обрав третю міську лікарню.