Чомусь цього разу серед кандидатів на посаду міського голови – жодної представниці прекрасної статті (пані Подолян, де ви??!!!). Всього ж станом на вчора міською ТВК було зареєстровано 16 кандидатів, повідомляє УНІАН.

Отже:

від Партії регіонів балотується заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч,

від партії «Наша Україна» – голова правління ВАТ «Тернопільбуд» Василь Лило,

від  ВО «Свобода» – екс-заступник голови обласної податкової адміністрації Сергій Надал,

від партії «За Україну!» – чинний міський голова Роман Заставний,

від «Християнської демократичної партії» – голова міської організації партії Юрій Олійник,

від «Української партії» – директор товариства «АНТ», дистриб’ютора продукції «Оболонь» в області Михайло Ратушняк,

від Партії промисловців і підприємців – директор ТРЦ «Подоляни» Василь Чубак,

від «Пори» – власник ПП «Тернопільська фірма «Будівельник» Зеновій Щепановський,

від Української народної партії – директор ТОВ «Креатор буд» Ігор Гуда,

від Народного руху України – начальник Управління праці та соціальної політики міської ради Ігор Мединський,

від партії «Зелена планета» – видавець журналу «Моя дитина» Віктор Долішній,

від Партії інформаційна Україна – інженер ПП «Юта» Андрій Любецький,

від Української соціал-демократичної партії – старший викладач кафедри українознавста Тернопільського національного економічного університету Володимир Колінець,

від партії «Справедливість» – директор ВПУ №4 Роман Півторак,

від Всеукраїнської партії трудящих –  підприємець Олександр Соняк,

від партії «Правозахист» – юрист і наш блогер Олег Мартинюк.

Разом з тим не зареєстровано кандидата від партії «Союз лівих сил» Ігора Банзерука, оскільки він подав документи як кандидат на міського голову та кандидат в депутати по одномандатному окрузі.

ZZ бачить у цьому списку як реальних кандидатів, які серйозно борються за посаду мера, так технічних висуванців та людей, які переслідують інші політичні або особисті цілі.

До серйозних кандидатів без натяжок можна віднести лише Романа Заставного та Сергія Надала.

Перший міцно вчепився у владу і приберіг всі основні козирі на самкінець кампанії. Тепер Заставний проводить масовану агітацію всіма наявними медійними, фінансовими та адміністративними ресурсами. Приватизація гуртожитків, ремонт вулиць і площ, допомога малозабезпеченим, толоки, нескінченні ефіри на ІНТБ, це далеко не все з арсеналу засобів, які ще відчують на собі виборці. В команді Заставного обговорюють дані соціологічних досліджень, де пишеться, що відставання від Надала скоротилося до кількох відсотків.

У таборі “Свободи” так довго запрягали, що вже й забули коли почалася кампанія Сергія Надала. Декому з маленьких виборців здається, що цей лисуватий чоловік висить на стовпах і бігбордах усе життя. Піарники розраховували, що за рік часу мешканці міста мали би звикнути до незнайомого обличчя і змиритися з неминучим. Частину людей, однак, таке нав’язування, однак, здорово роздратувало. Поки що свободівський кандидат очолює рейтинги, але кількість його прихильників уже тривалий час не збільшується. Це тривожний сигнал. Надалу треба терміново робити щось цікаве і переконливе, інакше перемога може вислизнути з рук.

Серед інших 14-ти кандидатів є люди, які все ще вірять у свою щасливу зірку, а є такі, хто все вже зрозумів, але повинен відіграти цю виставу до кінця.  Василь Чубак, Василь Лило, Михайло Ратушняк, Петро Гоч і, мабуть ще, Ігор Гуда – тягнуть на собі списки своїх партій. Розрахунок простий – яскрава кампанія на посаду мера додасть голосів партії. Якщо не журавель – крісло голови міста, то синиця – мандат депутата ці політики собі майже забепечили. Після виборів вони зможуть 5 років розповідати всім навкруги, що якби їх вибрали мерами все було би набагато краще. Такий от втішний приз.

До технічних кандидатів ZZ схильний зарахувати Ігора Мадинського. Він будучи підлеглим Заставного преспокійно балотується, не відчуваючи ні тиску, ні репресій. Молодий кандидат Андрій Любецький – представляє партію, яка “крутиться” в орбітах Василя Чубака, а Юрій Олійник лише тим і займається, що протиставляє себе “Свободі” і Надалу.

У решти висуванців – різні мотиви. Віктор Долішній пропагує власний естетичний світогляд і каже що балотується “по приколу”, Володимир Колінець  просто не може без політики, як діабетики без інсуліну. Мотиви Зеновія Щепановського,  Романа  Півторака і Олександра Соняка нам не зовсім зрозумілі. Про що думає Олег Мартинюк можна дізнатися з його блогу.

ZZ продовжить висвітлювати вибори мера в деталях. Незабаром ви дізнаєтеся більше про команди і орбіти інтересів основних кандидатів.