Вимогу зняти з розгляду Верховної Ради законопроект «Про мови» висунула сьогодні Тернопільська міська рада до Президента і голови Верховної Ради.

У своєму зверненні депутати навіть пригрозили, що у випадку ігнорування їхніх вимог закличуть інтелігенцію, студентів і всіх небайдужих до масових акцій непокори.

«Чинімо опір розколу України! Об’єднуймося в боротьбі проти русифікації!» – оце вже галса, які у даному зверненні дивують, адже скероване воно Януковичу і Литвину. А якось важко уявити собі що першого, що другого в чиненні опору розколу України.

Загалом же на проекті закону про мови попіарилися сьогодні чи не всі фракції, з цього приводу свої заяви зачитали і уенпісти, і представники «Батьківщини», а «Наша Україна» навіть влаштувала перед мерією мітинг за участю місцевої молоді. Власне звернення, запропоноване «Нашою Україною», стало основою прийнятого сьогодні звернення. Міський голова Роман Заставний запропонував прийнятий документ скерувати ще і обласній раді, мовляв, та не спромоглася затвердити аналогічне звернення, а пасувало би.

Тут же пропозицію розкритикував депутат міськради з трудовою книгою в облраді Ігор Дулеба.

– Це питання не до облради, а до тих депутатів, які обманули виборців, прийшовши до влади, змінили свої кольори і свої переконання. За звернення по мовах проголосували лише 3 депутати від «Нашої України» та 2 від УНП, – нагадав він події нещодавньої сесії обласної ради, коли звернення щодо законопроекту «Про мови» не вдалося включити в порядок денний – через горе-патріотів, які опинилися в провладній групі «Стабільність і реформи» або ж стали прихованими тушками.

Роман Заставний у відповідь запропонував надати допомогу Олексію Кайді і… зібрати координаційну раду, на якій би представники різних політичних сил таки дійшли консенсусу.

– Ну, якщо ви маєте вплив на «Стабільність і реформи» – немає проблем, – парирував Дулеба.

Лідер «Нашої України» Петро Мандзій у свою чергу відкрито висказав усе, що думає з подій в обласній раді.

– Посади затьмарили їм очі, вони бояться і трусяться, – охарактеризував він поведінку прихованих тушок в облраді.

– А ми ні перед ким не трусилися, не боялися , і сьогодні не боїмося і боятися не будемо. Бо якщо ми пережили 4 такі складні роки, то попереду нам нічного не страшно і я вам за це дякую, – припинив дискусію Заставний.

Тим часом Дулеба цілком слушно запропонував приступати нарешті до конкретних дій. Адже зрозуміло, що Янукович і компанія усі пафосні заяві, які надходять до нього із патріотично налаштованих місцевих рад, має глибоко в носі.

– У нас висять аморальні вивіски на вулицях, а в маршрутках звучить шансон, – приземлив депутатів Дулеба. – Давайте з маленьких кроків у маленькому місті наведемо лад щодо української мови.

А чому б і ні? Може, пора до справ, а потім хвалитися результатами, ніж сіяти обіцянками, а опісля пояснювати, чому сталося як завжди…