Як правильно спілкуватися із призовниками та їхніми батьками, вчать на спеціальному тренінгу для психологів шести обласних військкоматів та районних військкоматів Тернопільщини.

На цьому тренінгу спеціально запрошений психолог вчить, як правильно спілкуватися із призовниками та їхніми сім’ями. Адже військових психологів на Тернопільщині до цього не було – є лише практикуючі психологи, які зіткнулися із проблемами військових в період АТО, повідомляє “20 хвилин“.

– Люди сприймають набір в армію, ніби це скотину женуть на м’ясокомбінат, нехай це дуже груба метафора, але деякою мірою це правда, – розповідає практикуючий психолог, президент асоціації “Психодрама України” Віктор Мозговий, який і проводить тренінг. – У людей є страх перед мобілізацією, страх перед смертю і страх перед невідомим.

Щоб побороти ці страхи психологи повинні використати один-єдиний метод – людина повинна думати, чим вона буде займатися, коли повернеться звідти. Тобто службу в армії сприймати наче це було вже в минулому, пояснює пан Мозговий.

– Якщо людина планує, що вона буде робити вдома, у неї автоматично будується духовний місточок із Батьківщиною та своєю родиною, а це дуже важлива психологічна річ. Тож, якщо в людини виникає загроза її життю, то людина рятує своє життя.

Людиною в цей момент керує права півкуля, коли людина згадує свою домівку та дітей, і вона починає робити зовні нелогічні дії, але йде саме саме туди, куди їй потрібно, уточнює Віктор Мозговий.