Світ

Суд у Росії над українцем: дива не сталося

Дива не сталося – Московський міський суд визнав українського журналіста Романа Сущенка винним у шпигунстві та призначив йому покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму. Р.Сущенко був затриманий у Москві в жовтні 2016 р. Під час дебатів сторін обвинувачення пропонувало призначити українцеві покарання у вигляді 14 років колонії суворого режиму. Захист наполягав на невинуватості підсудного, який, на її думку, став жертвою провокації. Захисник М. Фейгін стверджував, що Р.Сущенко, який протягом шести років працював у Франції  паризьким кореспондентом агентства «Укрінформ», неодноразово відвідував Росію і під час затримання перебував тут в особистих справах – у Росії в нього проживають родичі. Президент П.Порошенко на своїй сторінці у Facebook висловив переконання, що такими вироками “Кремль демонструє панічний страх, підписується у власній агресії проти України та виносить вирок сам собі”. Про можливість обміну наразі не йдеться – мабуть, нашим компетентним органам треба напружитися і “впаяти” схожий термін комусь із симпатиків В. Путіна на нашій території.

З дорогами проблеми. А що з дурнями?

В Росії віддавна, як відзначав один її класик, дві головні проблеми – “дороги и дураки”. Але нам через те надто тішитися не варто – з отими  самими дорогами у нас теж не дуже (залишимо осторонь тему дурнів). У світовому рейтингу якості доріг Україна опинилася на 130-ім місці зі 137, опинившись, таким чином, у ТОП-10 країн з найгіршими автотрасами. Нашими сусідами в рейтингу виявилися Мозамбік і Парагвай. При цьому, як наголошується в рейтингу, якість доріг в Україні поступово поліпшується. Проте темпи цього поліпшення помітно нижчі, ніж у сусідній Молдові. Лідерами за якістю доріг визнані ОАЕ, Сінгапур і Швейцарія. До п’ятірки кращих також увійшли Гонконг і Нідерланди. США посіли 10-те місце. Дороги в Україні зношені на 95-97%. У 2017 р. “Укравтодор” відновив майже 2000 км, тобто близько 1% від усієї протяжності трас. Такими темпами, як повідомляється, країні не вистачить і 100 років, щоб відновити все дорожнє покриття.

Україна

Відсутність гідності та приниження: спостереження “об’явленого” журналіста

Після майже півторарічної відсутності  відомий журналіст і телеведучий Савік Шустер нагадав про себе українцям. Він  презентував свій новий імідж (довге волосся), а також  книгу “Свобода слова проти страху і приниження”, засновану на його спілкуванні з політиками і соціологічному експерименті в рамках телевізійного проекту “Шустер LIVE”. Телеведучий зазначив, що протягом 14 місяців він питав у глядачів про те, з якою емоцією вони приходили в студію, а також залишали її: з почуттям  страху, приниження чи надії? За його спостереженнями, в українському суспільстві існує емоційна дисгармонія. “Україні потрібна безкровна революція гідності. Тому що ця емоційна дисгармонія, яка абсолютно для мене очевидна – це, в основному, відсутність гідності. Люди тут живуть в приниженні, тому що вони не можуть передбачити, що буде завтра, яке майбутнє буде у їхніх дітей” , – сказав С.Шустер. “Савік, повертайтеся, Україна чекає на Вас!”, – відреагували соцмережі.

Слава чи ганьба?

Атмосфера недовіри всіх до всіх, непевності та хаосу відображається і у ставленні до окремих персоналій. Приміром, міністр фінансів Олександр Данилюк, довкола якого останніми днями точиться стільки дискусій на телеканалах, він хто: чесний функціонер чи особа, яка не заслуговує ніякої довіри? Якщо вірити Прем’єру і політикам з табору Президента, Данилюк своїми  необдуманими заявами виставив Україну в непривабливому світлі й поставив під загрозу укладання чергової угоди з МВФ. А отже, цілком тягне на визначення шкідника, саботажника та інші подібні дефініції. Їхні опоненти, в свою чергу, стверджують, що міністр фінансів рівновіддалений від усіх політико-бізнесових угруповань, і що причиною кампанії за його звільнення є його відмова виділяти з бюджету значні суми  депутатам-мажоритарникам з блоку П.Порошенка на підкуп виборців. А отже, О.Данилюк – один із небагатьох справжніх, а не фейкових борців з політичною корупцією. Слава герою? Але… той самий О.Данилюк активно виступав проти підвищення мінімальної зарплати. Що ж тепер – ганьба? То що ж все-таки: слава чи ганьба? А дідько його знає…

Про зарплату і неадекватні вчинки

Рахувати чужі гроші – не найшляхетніша справа, але… така вже людська психологія. Тим більше, коли йдеться про людей відомих. І тим більше, коли наявна спроба “закамуфлювати”, приховати від громадськості справжній стан речей. Згідно зарплатної відомості київського “Динамо”, його гравці отримують доволі низьку офіційну зарплату. Настільки низьку, що стає дивно, як вони всі ще не порозбігалися в більш заможні клуби. А ще дивує, як вони за таких ну, майже мізерних зарплат примудряються їздити на “наворочених” іномарках і відпочивати на екзотичних островах. Зокрема, згідно документу, найбільш високооплачуваними гравцями столичного клубу станом на січень цього року були О.Гусєв, Д.Гармаш і Є Хачеріді – їхня зарплата складала 20 тис. 204 грн. За неофіційною ж інформацією, зарплата того ж Гусєва була на рівні 50 тис. доларів на місяць. Можливо, ота розбіжність між офіційним заробітком і виплатами у “конвертах” впливала на психологічний стан Гармаша і Хачеріді й підштовхувала їх до неадекватних вчинків на полі?

Тернопілля

Верхівка айсберга

“Кіт з комори – миші в танець”, – здається, саме для цього випадку. Начальник облуправління Держспоживслужби лише встиг відлетіти в омріяну відпустку за океан і вшанувати своєю присутністю тамтешнє святкове Богослужіння, щоб помолитися за мир і добробут, як місцева прокуратура взяла “під білі ручки” його підлеглого, який спокусився на неправомірну вигоду. Для шефа по той бік Атлантики – привід, як мінімум, замислитися над своєю кадровою політикою. А також відвідати наступне Богослужіння й помолитися за викорінення в Україні корупції. А ще – за цивілізоване проведення сесій обласних рад, які часом нагадують побоїща на ринках за павільйони. Можливо, в тамтешніх храмах молитва буде більш дієвою. Тим часом в рідному краї обивателі дедалі частіше шукають душевного комфорту в усілякому диявольському зіллі, до якого зазвичай вдаються, коли реальність викликає лише бажання втекти від неї. На Тернопіллі дедалі частіше виявляють осіб у стані наркотичного сп’яніння. Нерідко – за кермом. За минулий місяць поліція зафіксувала близько 30 фактів вживання наркотиків. Це, вочевидь, лише верхівка айсберга…

Ігор Дуда