Міська рада цього тижня має намір оголосити конкурс на прибирання міста серед приватних структур. Про таку ініціативу після повернення з Польщі повідомив очільник міста Сергій Надал. За його словами, поляки близько 10 років тому провели потужне реформування житлово-комунального господарства. На сьогоднішній день у них немає комунальних підприємств, які займаються прибиранням і утриманням у належному стані доріг, тротуарів, дрібним ремонтом тощо. Тернопіль піде тим самим шляхом.


–        Ми хочемо долучити до цієї роботи максимальну кількість учасників, що дасть можливість нормальної конкуренції, дасть можливість здешевлення тих витрат, які сьогодні несе Тернопіль на утримання комунальних підприємств. Це дасть і кращу якість обслуговування. Оскільки відверто можна говорити про те, що сьогодні тернополяни, на жаль, не задоволені ні якістю прибирання ні взивку, ні влітку, ні тим, як проводиться ямковий ремонт, і взагалі працює комунальна система, – розповів Сергій Надал.

Тому, на його думку, на цей ринок потрібно пустити приватний сектор – людей, які готові працювати на свій власний страх і ризик. Вони будуть працювати більш ефективніше, будуть економити на зайвих витратах і намагатися краще надавати послуги, запевняє мер.

Планується, що Тернопіль поділять на 3-4 зони, де працюватиме така ж кількість приватників. Хто покаже поганий результат наступного року до конкурсу його вже не допустять.

Додамо також, що на утримання шляхо-експлуатаційної дільниці Тернополя, яка якраз і займається прибиранням міста, лише торік витратили 16 мільйонів гривень.

Адріана Макаренко