З початку жовтня, відколи в Україні почалася осіння призовна кампанія 2010 року, з Тернопільщини на строкову військову службу відправилося захищати Вітчизну вже 155 призовників, що становить чверть від загальної кількості.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час відправки чергової партії юнаків до лав української армії зазначив Тернопільський обласний військовий комісар полковник Олег Довгалюк.

За його словами останнім часом на Тернопіллі спостерігається чітка тенденція щодо збільшення бажання юнаків проходити строкову службу у війську. Цьому, на думку офіцера, сприяє, зокрема, прагнення хлопців після армії отримати роботу у державних установах, де наявність досвіду військової служби одна з обов’язкових вимог до кандидата на посаду.

– Багато юнаків з нашого регіону висловлюють бажання служити в аеромобільних частинах. Проте, аби служити у цих елітних військах, медична комісія, яка проводить контрольно-медичне обстеження особливу увагу звертає на стан здоров’я та психологічні якості кожного призовника. А тому не всі служитимуть у аеромобільних підрозділах, – зазначив полковник Олег Довгалюк.

Варто наголосити, що сьогодні з Тернопільського обласного збірного пункту відправили до армії чергову партію призовників. 43 наших краяни служитимуть в аеромобільних військах на Львівщині та у Повітряних Силах на Одещині. Проводжав тернополян до війська особисто голова ТОДА Михайло Цимбалюк. Він вручи кожному призовнику «солдатські набори» (засоби гігієни, блокноти і ручки) та побажав успішної служби? Також чиновник  подякував батькам за те, що вони виховали здорових та змужнілих дітей для Української держави.

Загалом же, у ході цьогорічної осінньої призовної кампанії, впродовж жовтня-листопада лави Збройних Сил та інших військових формувань України поповнять 620 юнаків з Тернопільської області. Згідно з планом 495 юнаків краю будуть призвані до Збройних Сил України, 90 – до Внутрішніх військ МВС та 35 – до Державної спеціальної служби транспорту.

Варто нагадати, що восени на строкову військову службу призвуть юнаків 1985-1992 років народження, яким до дня відправки у військові частини виповнилося 18 років, і які не мають права на відстрочку або втратили його. Завершиться осінній призов наприкінці листопада.

Василь ЛАБАЙ (м. Тернопіль)

Фото автора