На вчорашній сесії депутати облради провалили ініціативу голови облради Олексія Кайди. Той пропонував звернутися до керівництва держави з вимогою не розглядати законопроект «Про мови».

Прес-служба облради оправдовується в цьому конфузі. Розповсюджено пояснення, де пишеться, що усім депутатам, за винятком «ВО «Свободи» та «Нашої України», забракло мужності навіть внести цей проект рішення до порядку денного.

Члени ВО «Свобода» підтримали звернення одноголосно, від фракції УНП  за внесення із двох проголосував лише один депутат, від «Нашої України»  – четверо, підтримали документ один позафракційний депутат та один представник «Єдиного Центру».

Проігнорували сесію усі депутати-литвинівці, із УНП був лише один, 16 єдиноцентристів також знехтували своїми депутатськими обов’язками.

Схожа ситуація відбувалася і під час пленарного засідання 34 сесії, коли на порядку денному було питання  стосовно Почаївської Лаври.

Нагадаємо, що 20 серпня повним складом проігнорували пленарне засідання 34 сесії обласної ради фракції «Партії Регіонів» та «Блоку Литвина», десять депутатів від УНП, 10 – «Єдиного центру».

Схоже, що у ситуації, коли обласні народні обранці мали б показати стійкість у відстоюванні задекларованих ними принципів та виголошених ідеалів, представники партій, які щоразу намагаються переконати електорат у вірності Україні, любові до її мови, пошанівку історії та відданості народу, знайшли для себе модель поведінки, що убезпечить їх від «провладного гніву», – вони просто не приходять на пленарне засідання сесії.

Та чи можна вважати відсутність у сесійній залі під час принципового голосування за звернення, що є хоча би спробою захистити рідну мову, виправданням перед земляками – українцями?”

До речі чимало “свободівців” також не сиділи до кінця засідання, а повіддавали картки для голосування колегам по фракції