Стан дотримання законодавства про оплату праці перебуває на особливому контролі прокуратури Тернопільської області, наголошує сайт ОДА

Не зважаючи на вжиті заходи,  заборгованість з заробітної плати залишається ще  значною та станом на 1 жовтня 2010 року складає 11,5 млн.грн.

Цьогоріч прокурорами у вказаній сфері порушено  92   кримінальних справ, з яких спрямовано до суду 85 , внесено понад 440  документів реагування, до різних видів відповідальності притягнуто 371  службову  особу, з яких 14- в органах контролю. Лише за  втручання прокурорів упродовж поточного року забезпечено погашення боргів перед працівниками на суму понад 19 млн.грн.

Використання найманої праці без укладення трудових угод не лише не сприяє надходженню коштів до Пенсійного фонду України але й грубо порушує права громадян, передусім на належне пенсійне забезпечення. Відтак, упродовж поточного року прокурорами порушено 57 кримінальних справ за фактами прихованого працевлаштування та виплати заробітної плати «у конвертах», з них 50 вже надіслані до суду .

Прокурорські перевірки засвідчили, що з метою ухилення від виплати заробітної плати у повному обсязі  роботодавцями не проводиться нарахування індексації та компенсації заробітної плати, у т.ч. в бюджетній сфері, заробітна плата виплачується у меншому розмірі від законодавчо визначеного.

Мають місце факти привласнення коштів, призначених для заробітної плати працівникам. Голови дільничних виборчих комісій, створених для проведення виборів Президента України, вносили неправдиві відомості до табелів обліку робочого часу, у зв’язку з чим привласнювали кошти, призначені для виплати заробітної плати працівникам виборчих дільниць. За такими фактами порушено 26 кримінальних справ, які надіслані до суду, винні особи засуджені. Збитки відшкодовані.

За 9 місяців підвищено ефективність щодо вжиття цивільно-правових заходів про стягнення заборгованості із виплати заробітної плати. пред’явлено 815 позовів та заяв про стягнення не виплаченої заробітної плати на суму 2 млн., 63 тис.грн., з яких судами розглянуто та задоволено 798 на суму 2 млн. 104 тис.грн.