Для більшості громадян вибори – це можливість реалізувати конституційне право на волевиявлення. Проте є й такі, для котрих це лише спосіб наповнити власні гаманці чужими грошима, повідомляє обласна прокуратура

У цьому році прокуратура порушила 26 кримінальних справ за фактами привласнення коштів головами виборчих дільничних комісій. Як виявилось, голови комісій, створених для проведення виборів Президента України у 2010 році , вносили неправдиві відомості до табелів обліку робочого часу членів ДВК та підробляли підписи про нібито отримані ними гроші. Кошти, призначені для виплати заробітної плати працівникам виборчих дільниць осідали в кишенях спритних голів. Та , врешті, намагання обдурити людей та державу завершились для них плачевно – всі обвинувачені у привласненні та розтраті коштів і підробленні документів притягнуті до кримінальної відповідальності. Їх негативний досвід «роботи» в минулому має бути застереженням для голів та членів дільничних виборчих комісій, котрі сьогодні працюють на місцевих виборах , адже недарма кажуть, що мудрий вчиться на чужих помилках, а не на своїх!

Також не зайвим буде ще раз нагадати : винні у порушенні законодавства про місцеві вибори притягуються до дисциплінарної , адміністративної чи кримінальної відповідальності у порядку, встановленому законом.

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, голосування виборцем більше ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії та ін. (ст.ст. 157-159, 159 КК України).