Про стан протидії корупції в області йшлося на брифінгу прокурора Тернопільської області Геннадія Мовчана 22 листопада.

Як зазначив Геннадій Мовчан, правоохоронцями до суду скеровано 50 обвинувальних актів щодо 66 злочинів, до кримінальної відповідальності притягнуто 54 особи. Третина злочинів – за фактами одержання хабарів.

Щодо категорії службовців, які вдалися до корупційних кримінальних правопорушень, то найбільше їх вчинено посадовими особами органів місцевого самоврядування (14), службовцями контролюючих структур (12).

Окрім того, за вчинення корупційних злочинів притягнуто до відповідальності 9 працівників правоохоронних органів, з яких: 4 – працівники міліції, 4 – податківці та 1 – працівник митної служби.

Яскравим прикладом вчинення корупційного злочину правоохоронцями є кримінальне провадження про вимагання та отримання неправомірної вигоди грошові кошти у сумі 40 000 грн. трьома керівниками оперативних служб міліції та податкової служби, у якому уже до суду скеровано обвинувальний акт.

Також правоохоронними органами області до суду скеровано 59 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. До відповідальності притягнуто 50 осіб, серед яких: 9 державних службовців, з яких два – 3-4 категорії; 7 керівників органів місцевого самоврядування 4 категорії.

До прикладу, притягнуто до адміністративної відповідальності міського голову міста Збаража, який не повідомив у встановленому законом порядку сесію міської ради про наявність конфлікту інтересів, а саме про факт укладення договору на перевезення пасажирів зі своїм сином. За вчинення корупційного правопорушення посадовця звільнено із займаної посади.

На сьогодні в області за вчинення корупційних правопорушень із займаних посад звільнено 25 посадовців. Припинено повноваження 16 депутатів місцевих рад.

Не обійшлося без вчинення адміністративних корупційних діянь правоохоронцями.