Як зазначив і інтерв’ю газеті Номер Один прокурор Микола Люшненко, перевірками встановлено, що працівники органів внутрішніх справ не завжди дотримуються вимог законодавства щодо порядку складання протоколів про адмінправопорушення.

– У нас в області близько 35 структур, які мають право притягувати громадян до адміністративної відповідальності, – каже Микола Люшненко. – У Державтоінспекції ми виявили факти, які просто вражають. Я не хочу кинути тінь тільки на ДАІ, а наводжу як характерний приклад.

Так, інспектор ДПС окремої роти ДПС для обслуговування доріг державного значення ВДАІ УМВСУ в області склав 4 жовтня поточного року протокол про адміністративне правопорушення стосовно громадянина К. за ст. 130 КУпАП. У протоколі зазначено місце проживання К. – село Сухівці Підволочиського району. Однак, як з’ясувалося, останній зареєстрований та проживає в іншому селі Підволочиського району, що підтверджується паспортними даними та його поясненнями. В описовій частині протоколу вказано, що громадянин К. керував скутером з явними ознаками алкогольного сп’яніння та від проходження медогляду відмовився. Під час перевірки встановлено, що К. на момент зупинки працівниками ДАІ разом зі своїми знайомими штовхав скутер дорогою, бо він був технічно несправним. Проходити медичний огляд на стан сп’яніння йому ніхто не пропонував, протокол про адміністративне правопорушення працівники ДАІ на місці не складали. Окрім того, відсутність у діях К. адмінправопорушення підтверджується і записом у протоколі, зробленому інспектором ДАІ про те, що скутер не вилучався, бо знаходився у технічно несправному стані.

Всього у поточному році з метою усунення порушень закону про адміністративні порушення в діяльності органів ДАІ органами прокуратури області внесено 18 подань, 27 приписів, принесено 227 протестів. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто понад 50 осіб.