Тернопільський окружний адмінсуд 22 вересня за поданням прокуратури області скасував два рішення облради щодо створення і діяльності тимчасової контрольної комісії облради з вивчення  ситуації, яка склалася з передачею споруд Почаївської Лаври в користування УПЦ Московського патріархату.

“Силові органи чітко дали зрозуміти, що найвищому представницькому органу Тернопілля, обраному громадою краю, зась до духовних святинь краю, до історичних пам’яток, до скарбниці нашого минулого, сьогодення та завтрашнього дня.

Дивує й та спритність, яку виявив суд при винесенні ухвали. Тим паче, що, розглядаючи майнові, трудові справи, позовні заяви стосовно виплати заробітної плати, питання банкрутства підприємств чи ще інші, що є життєво важливими для людей, суд не поспішає, тож таких термінів краянам годі сподіватися. Й роками наші громадяни топчуть судові пороги з надією на вирішення своїх справ”. – зазначається у повідомленні прес-служби ТОО ВО “Свобода”.

Нагадаємо, що обласна рада прийняла рішення про створення тимчасової контрольної комісії 27 серпня 2009 року. За це рішення проголосували депутати трьох фракцій – «Свободи», «Нашої України» і УНП.