Прокуратура Тернополя дійшла висновку, що представники ВО “Свобода” 7 листопада не перешкоджали роботі ТВК, на що скаржилися члени комісії.


За словами прокурора Тернополя Сергія Банаха, після звернення членів ТВК провели перевірку.

“За її результатами встановили, що члени комісії завершили свою роботу і намагалися покинути приміщення, а вихід був заблокований. В цьому випадку мова йде не про перешкоджання роботі ТВК, а про незаконне позбавлення волі. Тобто, проти волі особи її утримували в місці, де вона не хоче перебувати. За нашим доручення органи внутрішніх справ зареєстрували повідомлення з приводу незаконного позбавлення волі, після завершення перевірки міліція прийме рішення. Ми дамо оцінку законності прийнятого рішення. Тобто, як тільки до нас надійде кримінальна справа або ж відмовний матеріал — ми оцінимо цей документ з точки зору відповідності закону, оскільки це не наша підслідність”, — зазначив Сергій Банах.

Він також висловив нерозуміння позиції членів ТВК, які поскаржилися на блокування їхньої роботи.

“Коли ми намагалися поспілкуватися і з’ясувати, в чому полягало блокування, вони всі дружньо на підставі статті 63 Конституції чомусь відмовилися давати пояснення”, — сказав Сергій Банах, повідомляє канал 24