На гривню дорожчим стане проїзд у громадському транспорті Тернополя з 20 грудня. Платити більше будуть тільки ті пасажири, які розраховуються готівкою або безконтактною банківською карткою чи пристроєм з технологією NFC: 6 гривень у тролейбусі та 7 – у маршрутках та автобусах. Для власників персоніфікованих електронних квитків «Соціальна карта тернополянина» та неперсоніфікованих електронних квитків тривалого користування вартість проїзду залишиться такою, як є сьогодні – 5 гривень в електричному транспорті, та 6 – в автомобільному.

Нагадаємо, такий тариф на проїзд затвердили на виконкомі 15 листопада після отримання звіту аудитерської фірми «Тер Аудит». Висновок незалежного аудитора, як зазначають у міській раді, підтвердив доцільність зміни тарифу у зв’язку зі зміною показників господарської діяльності перевізників та визначив тариф на рівні  близько шести гривень для проїзду в тролейбусах та семи – в маршрутках, а при встановлені належної оплати праці водіям такий тариф, за його даними, сягнув би майже 7, 60 гривень. Нові тарифи вступили в дію з 17 листопада.

– Тарифи на проїзд у громадському транспорті переглядалися у зв’язку з ростом цін на пальне на 67%, збільшенням розміру мінімальної заробітної плати на 17%, збільшенням тарифу на електроенергію для потреб електротранспорту в 2 рази, що важливо для тролейбусів, а також через здороження вартості запчастин та інших складових, які впливають на тариф, – роз’яснила Тетяна Корчак, начальник управління економіки, промисловості та праці. – Через борги КП «Тернопільелектротрансу» тролейбуси могли бути відключені від електропостачання. Зупинилися б і приватні перевізники, бо їх діяльність, за усіма економічними розрахунками була збитковою.

Для того, щоб тернополяни мали час виготовити «Соціальну карту» вищі тарифи на готівковий проїзд відтермінували на місяць. А ті, хто не хоче або не має можливості виготовити персоніфікований електронний квиток може купити неперсоніфікований.

Для учнів та студентів тариф також залишається незмінним. Студенти мають право їхати за 50% вартості тільки у тролейбусах та автобусах, які працюють у звичайному режимі. У маршрутках 50% проїзду платять тільки учні загальноосвітніх шкіл Тернополя, а студенти платять повну вартість квитка. Пільговики їздять безкоштовно та без обмежень у кількості і часі у тролейбусах  та автобусах. Автотранспорт, який працює у режимі маршрутного таксі перевозить пільговиків безкоштовно з 10.00 без обмежень у кількості.

Ольга Трач