Три оздоровчі табори, як вважають в обласній прокуратурі, передали профспілкам у користування протиправно. Цей факт нині перевіряють фахівці.
.
Під питанням, зокрема, державні об’єкти, які перебувають у віддані федерації профспілок України або акціонерних товариств – “Укрпрофоздоровниця” та “Укрпрофтур”.
– Ця тема – актуальна, бо перевірки законності відчуження майна профспілок і передачі їх суб’єктам господарювання проводять в усій Україні, – каже перший заступник прокурора області Микола Люшненко. – Долучили до процесу й обласну прокуратуру.
Деякі перевірки ще не завершили. Але, за словами пана Люшненка, порушення є й у Тернопільській області.
– На Тернопіллі є об’єкти, які перебувають у віддані Федерації профспілок України або акціонерних товариств “Укрпрофоздоровниця” та “Укрпрофтур”, – продовжує прокурор. – Так, дитячий комплекс “Збруч” у смт Скала-Подільській передали філії обласного ЗАТ з туризму та екскурсій “Тернопільтурист”. Вона отримала й дочірнє підприємство – оздоровчий комплекс “Лісовий”, що в с. Скоморохи. Однак обидва ці об’єкти – державної власності.
Третій об’єкт – будинок відпочинку “Заліщики”. Його ще у 1995 р., як каже пан Люшненко, віддали в безоплатне користування Заліщицькій райлікарні. Законність цього перевіряють.
– Борщівська прокуратура у Скалі-Подільській виявила, що “Збруч” передали без будь-яких документів на відведення земельних ділянок, – каже пан Люшненко. – Хоча на тій території розташована лікарня й інші господарські будівлі. Відтак райпрокуратура дане рішення опротестувала. Керівництво ЗАТ “Тернопільтурист” отримало припис.
Аналогічні перевірки, за словами пана Люшненка, завершують прокурори Бучацького, Заліщицького районів і Тернополя. Якщо встановлять, що договори про передачу – незаконні, то їх розірвуть у судовому порядку.
– Крім того, регіональне відділення Фонду держмайна має контролювати додержання вимог законодавства при відчуженні об’єктів держвласності, у тому числі Федерації профспілок України, – додає пан Люшненко. – Однак ми виявили, що кошти від передачі в оренду цього майна взагалі до бюджету не надходили. Тож регіональне відділення Фонду держмайна теж отримало припис.
Чи є у цих справах ознаки кримінально-карних діянь, поки що говорити рано, підсумував Микола Люшненко.
Коментар
Андрій ПРИСЯЖНИЙ (48 р.), голова Тернопільської облради профспілок:
– Тим майном Федерація профспілок України або акціонерні товариства “Укрпрофоздоровниця” та “Укрпрофтур” володіють законно. Прокуратура ж посилається на постанову Верховної Ради від 1994 р. про майно загальносоюзних громадських організацій. Подібну спробу забрати майно роблять не вперше. У 1997 р. через Вищий арбітражний суд намагалися, але не вийшло. Оскаржити це рішення спробували у 2007 р. у Верховному суді. Однак і там підтвердили, що федерація володіє майном законно. До речі, тоді постановили, що рішення є кінцевим та оскарженню не підлягає.