На Тернопільщині цьогоріч вирішили збільшити площі посівів зернових культур та овочів.

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку області Володимир Стахів. Із запланованої посівної площі у 561, 7 тис. га., на сьогодні засіяно 256,8 тис. га., а це 46%.

На Тернопільщині триває посівна-2022. Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку області, цього року планується перевиконати норми, які були передбачені на цей рік.

«У нас є завдання – забезпечити продовольчу безпеку. Не знаємо, скільки протримається воєнний стан, але продовольча безпека – це основне. Урядом зроблено крок для збереження – заборонено вивіз  пшениці. Дозволено експорт таких культур, які представляють продовольчу потребу – це кукурудза, соя, інші культури, яких є багато. Оскільки державі потрібні кошти, які працюють в тому числі і на обороноздатність. Ті культури продовольчі, які нам необхідні, не експортуються, а інші можуть йти на продаж за кордон. Аграрії можуть продавати, не морським транспортом, а залізно-дорожнім. Продовольча безпека – це зернові культури, культури, які потребують Збройні Сили. Треба звернути увагу аграріїв на питання овочів. Овочі і картопля зосереджені в особистих селянських господарствах. Також важлива культура – соняшник, бо олія потрібна», – зазначив Володимир Стахів.

В області на 103% засіяні ранні зернові культури, зокрема: яра пшениця на 110%, ячмінь 101%, овес 102%. Зернобобові засіяні на 55%, серед них – горох на 100%, боби – на 83% та інші. План з інших зернових культур виконано на 71,4%. Найбільше посадили цукрових буряків – 88%, соняшника – 79,2% та картоплі – 42%.