Голова ОДА Михайло Цимбалюк провів переговори з австрійською компанію стосовно спорудження на річках області малих гідроелектростанцій.

Як повідомляє ЗІК з посиланням на прес-службу ОДА, очільник області провів зустріч з власником австрійської компанії «ІВС Умвельттехнік-унд ФеркерстехнікГмбХ» Томасом Шелленбахером та його партнерами в Україні – керівниками компанії «Євроенергосервіс».

Австрійська фірма надає інжинірингові послуги у галузі енергозбереження та захисту довкілля. Томас Шелленбахер зазначив, що його компанія зацікавлена у реалізації проектів спорудження малих гідроелектростанцій на річках Західної України, зокрема на Тернопільщині. Фірма має можливість проводити проектно-пошукові та будівельні роботи, а також фінансувати влаштування таких об’єктів за рахунок власних коштів й залучення коштів європейських фінансових установ.

Якщо розробити каскад гідроелектростанцій на річках Тернопільщини, на яких найчастіше трапляються повені, то це дасть додаткову електроенергію і на 30% скоротить витрати бюджету на протиповеневі заходи за рахунок інвесторів.

Керівник області висловив готовність створити робочу групу, яка надаватиме необхідну допомогу австрійським фахівцям, і уже через місяць визначити об’єкти, які можна розглядати як потенційні для спорудження ГЕС.

Нагадаємо, спорудження гідроелектростанції на дамбі Тернопільського ставу було фішкою передвиборчої програми діючого мера Тернополя Романа Заставного.