Місцевий екзит-пол у Тернополі проведе соціологічна группа «Рейтинг». Результати опитування виборців на виході з дільниць будуть оприлюднені 31 жовтня після 22 години в ефірі телемарафону «Свобода вибору», який презентують спільно «Савік Шустер Студія» та «5 канал».

Крім Тернополя, опитування буд проведено у Львові та Івано-Франківську.

Загалом опитування відбуватиметься на 96 виборчих дільницях. Залежно від фактичної явки виборців на цих дільницях, буде опитано близько шести тисяч респондентів, з них не менш як 1500 – у Тернополі.

Респонденти вкидатимуть анкети з результатами свого голосування до спеціальних скриньок, що гарантуватиме анонімність їхніх відповідей.

Очікується, що можлива помилка репрезентативності дослідження при довірчій ймовірності 95% становитиме у Тернополі для значень, близьких до 50%, не більше 2,3%, для значень близьких до 30% – не більше 2%, для значень, близьких до 10% – не більше 1,3%.

Під час проведення опитування у кожному з міст респонденти матимуть можливість позначити, за кого вони голосували на виборах міського голови та міської ради (партії).

Крім того, респондентам буде запропоновано відповісти на тих же умовах анонімності на кілька додаткових питань, які дозволять провести спеціальний електоральний аналіз, зокрема щодо електоральних перетоків. Це дасть можливість більш детально проаналізувати результати місцевих виборів, допоможе у плануванні політичної стратегії, у т. ч. з огляду на наступні парламентські вибори.