Світ

Бомби у… посилках

Гангстерським персонажам уславленого Роберта Де Ніро, попри всі хитрощі супостатів, майже завжди вдавалося виходити сухими з води. Вони виявлялися хитрішими, а коли треба – то й безжаліснішими за ворогів. А от самому актору й за сумісництвом – власнику популярного ресторану в Манхеттені – нещодавно допомогли не хитрощі й уміння “зазирати в карти” суперникам, а пильність федеральних служб. Вони виявили посилку з вибуховим пристроєм, яка адресувалася саме ресторану Де Ніро. Та ж сама турботлива рука надіслала ще 12 схожих сюрпризів цілому ряду відомих діячів, серед яких – Барак Обама, Хіларі Клінтон, Джо Байден, Джордж Сорос. Усіх їх об’єднує критичне ставлення до президента Доналда Трампа. Врешті-решт, “народного умільця” таки вдалося “вирахувати” – ним, як і припускалося, виявився палкий прихильник чинного глави держави. Сам Трамп, звісно ж, одразу “відхрестився” від такого “однодумця”, похваливши спецслужби за пильність і оперативність…

Почесного громадянина Заліщиків очікують “резонансні дії”

Відомий олігарх і колишній спонсор тернопільської “Ниви” Дмитро Фірташ вже 4 з половиною роки перебуває у Відні. Утримує його тут не палка любов до  віденської опери, кави по-віденськи чи місцевих музеїв, а рішення австрійської Феміди – підписка про невиїзд і якихось 125 млн. євро застави. Некваплива юридична машина досі розглядає запит ФБР на екстрадицію почесного громадянина Заліщиків до США, де його підозрюють у підкупі індійської влади для отримання ліцензії на розробку родовищ титану. Нещодавно суд ЄС ухвалив рішення, яке дає змогу Верховному суду Австрії продовжити розгляд справи про екстрадицію Фірташа, незважаючи на доводи його захисту про політичний підтекст справи. Крім цього, у своєму колоритному стилі висловився Генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, найближчим часом “у пана Фірташа будуть гарні для нас повідомлення від органів прокуратури”. Генпрокурор також додав, що після результатів експертиз активи Фірташа будуть заарештовувати, будуть оголошувати підозри й проводити “інші резонансні дії”.

Україна

Чесно заробляти чи “грамотно” красти?

Захмарні премії, які керівництво НАК “Нафтогаз України” вирішило виплатити собі, найріднішому, за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським “Газпромом”, дуже сильно подивували українську спільноту. Дещо нескромним здався розмір самих бонусів, а також те, що постанова про їх виплату була винесена ще до того, як Росія почала виконувати рішення арбітражу. Інакше кажучи – почався енергійний (і з відчутною користю для себе) поділ шкури ще не вбитого ведмедя. Від такого стилю преміювання не був у захопленні і Прем’єр Володимир Гройсман, який зазначив, що премії в “Нафтогазі” – це перегин, і що він чекає на рішення про їхню відміну. Іншої думки, однак, голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Кобелєв. Він назвав мільйонні премії менеджменту компанії “стандартною практикою” і з належною гіркотою в голосі та ледь прихованим виразом ображеного благородства повідомив, що “з точки зору юридичної коректності тут все чисто і дуже адекватно”. І що він розуміє, “як важко людям, які все життя займалися корупцією, прийняти те, що хтось в Україні може заробляти чесно”. І все ж питання залишаються, як от: навчилися чесно заробляти чи “грамотно” красти?

Катастрофа в армії: чи допоможуть “Джавеліни”?

Промовами  Президента і Головнокомандувача ЗСУ можна заслухатися і навіть поринути у щось схоже на нірвану, однак Генштаб  налаштований не так оптимістично. За його оцінкою, за останні два роки кількість тих, хто йде з армії, збільшилася вдесятеро. Недотримання умов контракту, переважно в тому, що стосується належних виплат, свавілля командирів і навіть побої та побори – на що тільки не скаржаться контрактники, які звільняються з українського війська. За даними Міноборони, за січень-червень 2018 року звільнились 11 тис. контрактників. Ще понад 18 тис. військових заявили, що мають намір звільнитись до кінця року. “Відтік у 30 тис. на рік – це катастрофа, – каже військовий експерт та екс-офіцер Генштабу Олег Жданов. – Ми можемо в грудні отримати військові частини, які будуть оцінюватися як обмежено боєздатні або небоєздатні”.  Чи дуже допоможуть нам тоді омріяні “Джевеліни” вкупі з продпайками, розробленими за стандартами НАТО?

Святотатство у футболі

Президент ФФУ Андрій Павелко прокоментував деякі “дивні” фінансові й податкові аспекти контрактів українських клубів. Згадавши, серед іншого, історію з “Десною”, він зазначив, що не може в штаті клубу рахуватися менше людей (а отже, й іти податкових відрахувань), ніж гравців, які виходять на поле. За словами Павелка, можна багато говорити про патріотизм, але ще більше можуть розповісти деякі справи. Зокрема, із зарплат стягується військовий збір. Президент ФФУ повідомив, що нещодавно ознайомився з інформацією, наданою “двома провідними клубами”. Один з них сплачує в рамках військового збору 30 мільйонів, а другий – 800 тисяч, тобто в 40 разів менше. Але при цьому одягають футболки “героїв АТО”. На думку А. Павелка, це – різниця в стандартах, підміна понять і просто святотатство. Краще б без піару заплатити ті гроші, які підуть на підтримку ветеранів і героїв  – нехай не 30 млн., а хоча б 10. Але ж не в 40 разів менше…

Тернопілля

Пом’янули рідних і… старі тарифи

Вчора, 1 листопада тернополяни не лише навідувалися на кладовища, щоб пом’янути померлих – завдяки старанням виконкому міськради у них ще й з’явилася добра нагода пом’янути колишні тарифи на проїзд в тролейбусах та маршрутках.  Саме від вчорашнього дня рішенням цього авторитетного органу вони зросли, і тепер особам без усіляких персоніфікованих і банківських карток доведеться викласти 8 (в тролейбусах) і 9 (в маршрутках) грн. за можливість комфортно проїхатися вулицями файного міста. Соцмережі звично вибухнули коментарями, серед найцензурніших з яких: “Ганьба. Маршрутки без гальм, тролейбус розвалюється на ходу, а ціни – як за кордоном”,  “Пропоную бойкотувати. Хай возять повітря” (підтримую обома руками і ногами – І. Д.) і “У людей вже зовсім нема совісті…”.  Втім, з останнім твердженням могли б успішно посперечатися ділки з Кременця, які торгували (торгують?) на ринку термобілизною, призначеною для ЗСУ і зовсім не призначеною для продажу. Та… біс з ним. Здається, японці сприймають усілякі напасті з усмішкою? Наступний (після Китаю) бізнес-візит еліти краю, можливо, відбудеться саме в Японію – для вивчення цінного досвіду?

Ігор Дуда