В Тернополі відбулася презентація книги про Никифора Гірняка.

Як розповів історик Віктор Уніят, книга вийшла до 125-річчя від дня народження військового та громадського діяча, педагога, публіциста.

Никифор Гірняк народився 23 липня 1885 року в Струсові Теребовлянського району, навчався у Львівському та Віденському університетах, де здобув ступінь доктора філософії, працював учителем Рогатинської гімназії, був комендантом коша Українських Січових Стрільців Тернопільської військової округи за часів ЗУНР, очолював мобілізаційний відділ Української Галицької Армії, згодом працював директором Тернопільської гімназії, вчителював, брав участь у діяльності місцевої «Просвіти», «Пласту», видавав у Тернополі часопис «Громадянин», очолював кілька громадських організацій, був членом НТШ. Під час Другої світової війни працював шкільним референтом Українського Центрального Комітету, вчителював у Австрії, Німеччині, до кінця свого життя очолював Братство Українських Січових Стрільців. У США заснував українську школу і працював її директором, був діяльним у «Пласті», заснував видавничу кооперативу «Червона Калина». Никифор Гірняк також є автором ряду історичних праць.

Під час презентації видання діяла виставка, на якій експонувалися особисті речі Никифора Гірняка та його світлини.

Книга, яка складається із шести розділів та списку поранених і полеглих українських січових стрільців на території Тернопільщини, побачила світ за фінансової підтримки видавничих рад Тернопільської обласної ради і адміністрації та Тернопільської міської ради.