презентація тернополя в АмериціСьогодні мала відбутися презентація Тернополя в Американській торгово-промисловій палаті.

Однак захід не відбувся. Ми вже розповідали,  презентацію нібито на прохання керівництва ОДА мали перенести на травень. Однією з офіційних причин був лікарняний листок Валентина Хоптяна. Мовляв, за його відсутності влада не зможе в повній мірі представити інвестиційний потенціал Тернопільщини.

Хоча не виключено, що відмова керівництва області від презентації в Американській Торгово-промисловій палаті має зовнішьополітичну складову. Нагадаємо, шо наприкінці лютого АТП написала до Януковича листа-ультиматума, в якому попередили українську владу, що в разі прийняття змін до законодавства спрямованих на встановлення монополії на ринку експорта зерна, нашу державу може очікувати економічна ізоляція.

Крім того, американці попередили, що можливе закриття бізнесових операцій, які здійснюються основними іноземними інвесторами, аж до їх виходу з українського ринку; створиться критична ситуація з надходженням нових іноземних та вітчизняних інвестицій у розвиток інфраструктури сільського господарства і харчової промисловості; проти держави Україна можуть бути подані багатомільярдні міжнародні позови у зв’язку з втратою інвестицій і доходів.

Цікаво, що відмова Тернопільської обласної адміністрації від участі в заході, який організовує Американська торгово-промислова палата, співпала у часі з перебуванням на Тернополі аграрного міністра Миколи Присяжнюка, якого вважають головним лобістом зміни законодавства на користь встановлення монополії на ринку зерна.

Таким чином,  підозра, що у зриві презентації є велика політика, може мати підгрунтя. Чи принесе така кон’юнктурність влади користь економіці області і міста, і як це відобразиться на нашому інвестиційному рейтингу? Про це, напевно, найменше думають наші чиновники-високопосадовці. Тільки б перед столицею правильно прогнутися?