У Тернопільській міській раді зареєстрували цікаве звернення. Крім звичних для теперішнього часу вимог – ветування Податкового кодексу і   відставки уряду на чолі з Азаровим – автори звернення повідомляють про свій намір створити ініціативну групу з проведення Всеукраїнського референдуму з питань дострокового припинення повноважень Верховної Ради і Президента України.

З першого погляду, це нагадує природне бажання групи маловідомих осіб “примазатися” до популярної серед населення протестної хвилі. З наведених даних вбачається, що переважна частина членів ініціативної групи не мають жодного відношення до підприємницької діяльності, а, навпаки, є бюджетниками, тобто споживачами того, що сплатять платники податків. З цього списку лише Євген Філь є підприємцем. В той же час  двоє з п’яти учасників ініціативної групи – Євген Філь та Віктор Уніят є керівниками обласних організацій двох політичних партій – Української(та що підтримувала Михайла Ратушняка на виборах мера) та партії “Велика Україна”. Остання на теренах області є невідомою і маловпізнаною. Розповідають, що свого часу квотою цієї партії скористалася Партія регіонів для заповнення своїми людьми членів дільничних виборчих комісій.

Але текст звернення, оприлюдненого на ряді інформаційних сайтів, змушує замислитися над тим наскільки самостійними є у своєму кроці автори звернення. Вражає правова обізнаність ініціаторів, які обрали найбільш радикальний правовий крок протесту проти теперішньої політики держави. Представник ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму Віктор Уніят(“Велика Україна”)  розповів одному з інтернет-видань, що у Тернополі створено ініціативну групу, в яку входять представники інтелігенції і яка буде захищати інтереси підприємців, що виступають проти ухваленого Верховною Радою Податкового кодексу. 26 листопада о 18.00 вони планують провести збори ініціативної групи у колишньому кінотеатрі імені Довженка. На засіданні ініціативної групи будуть затверджені питання щодо проведення референдуму з дострокового припинення повноважень Верховної Ради і Президента України.

Звичайно, є підстави вірити авторам такої вдалої ідеї. Але зважаючи на політичне походження і складову  дій “ініціаторів” референдуму закрадається сумнів чи все це дійство не є добре замаскованою провокацією, метою якої є внести розкол у підприємницький рух та “вбити” саму ідею протесту проти грабіжницького кодексу? Припустимо, завтра на зібрання ініціативної групи прийде кілька десятків осіб. І це дасть можливість представникам влади стверджувати, що акція не має підтримки серед населення.