Сьогодні, 7 квітня, православні всього світу відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Перші відомості про Благовіщення відносяться до 560 року, коли імператор Іустиніан вказав дату святкування Благовіщення – 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщення 25 березня.
Благовіщення – день, коли Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. За переказами, в руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.
Події Благовіщення описані єдиним євангелістом – апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: «Ангел, увійшовши до Неї, сказав: «Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами…».
Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме – слова про народження Месії. “Я готова стати останньою служницею у тої, яка удостоїться народити Месію”, – думала вона.
Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.
Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі.
Зі святом пов’язано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть «птах гнізда не в’є цього дня» – казали українці.
Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників, пише УНІАН.